Hrvatski Telekom Prva liga, 34. kolo, 08.05.2018, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • utorak, 08.05.2018.

Dinamo je u Kranjčevićevoj tražio tri boda protiv Lokomotive za matematičku potvrdu naslova prvaka, međutim do bodova nije došao. Lokosi su odigrali vrlo dobru utakmicu i slavili s 3:1...

Goran Tomić naučio je Lokose kako svladati Dinamo. Nakon one visoke pobjede u Maksimiru 4:1, slavili su još jednom, ovaj put 3:1 i tako odgodili odluku o naslovu prvaka.

Dinamo još jednom nije izgledao dobro, posebno je obrana bila nesigurna na čelu s Rrahmanijem, a prema naprijed dosta se promašivalo i Lokosi su sve to znali iskoristiti.

Već u četvrtoj minuti Lokomotiva je stigla do vodstva. Dejan Radonjić se s polovice terene sjurio s loptom, iznimno spori Rrahmani nije ga mogao dostići i bivši napadač Dinama došao je sam pred Livakovića i lijepo pogodio za vodstvo.

Nakon postignutog pogotka Lokosi su se povukli, a Dinamo je u sedmoj minuti prvi put zaprijetio udarcem Fiolića izvana. Dobro je pucao, bio je to snažan udarac, ali ne i precizan te je otišao malo pokraj vratnice.

Koliko je Lokomotiva opasna u kontranapadu, pokazala je i u 13. minuti kada je povećala vodstvo. Opet je pobjegao Radonjić koji ovaj put vraća loptu u sredinu za Krstanovića, njegov prvi pokušaj Benković odbija s gol linije, ali lopta se vraća Krstanoviću koji ovaj put pogađa u drugi kut za velikih 2:0.

Dinamo je ponovno preuzeo inicijativu i krenuo po smanjenje zaostatka, a blizu pogotka bio je u 18. minuti kada je Hajrović odlično ubacio na glavu Soudanija, on puca pod gredu, ali Hendija izbija u korner.

S druge strane spora Dinamova obrana nije imala šanse protiv brzih Lokosa, svaki izlazak igrača Lokomotive na Dinamovu polovicu sijao je paniku, ali u nekoliko navrata Lokosi su se spetljali u samoj završnici i nisu uspjeli opasno zaprijetiti.

Do kraja prvog dijela nekoliko pokušaja Dinama uglavnom nakon centaršuteva, no promjene rezultata nije bilo i Lokomotiva je na odmor odnijela visokih 2:0.

U nastavak susreta Jurčević je krenuo s Budimirom umjesto Rrahmanija, a Dinamo je odmah zaprijetio preko Soudanija koji je bio sam pred Hendijom, ali vratar Lokomotive odlično je obranio njegov pokušaj.

Nova velika prilika došla je u 52. minuti kada Soudani puca s ruba kaznenog prostora i pogađa vratnicu, lopta se odbija do Budimira, a on umjesto u prazan gol šalje loptu neprecizno pokraj vratnice.

Dinamo je do smanjenja zaostatka došao u 67. minuti kada je dosuđen kazneni udarac. Hendija je kasnio u istrčavanju na ubačaj iz kornera i umjesto lopte rukom je pogodio Benkovića, a sudac Križarić pokazao je na 11 metara. Precizan je bio Soudani.

Prijetila je i Lokomotiva preko Babića i >Muse, ali Dinamo je pritiskao i pokušavao doći barem do boda. U 78. minuti Soudani je sjajno pucao s ruba kaznenog prostora, no greda je zaustavila njegov pokušaj.

U 90. minuti dobru priliku zapucao je Mario Gavranović, a nakon tih promašaja Lokomotiva je stigla do pogotka za povećanje prednosti. Kastrati je tražio u sredini Krstanovića koji propušta loptu za Šunjića, a on lakoćom zabija od stative za konačnih 3:1.