Napeto u Bundesligi: Füchse slavio protiv Löwena, Flensburg čeka novi kiks

Sportnet • nedjelja, 13.05.2018.

Nakon današnjih odigranih susreta njemačke Bundeslige, Rhein-Neckar Löwen si je porazom od Füchsea dodatno zakomplicirao situaciju i u naredna četiri kola više nema pravo na kiks...

PIŠE: Jan Šneler

Iako se do prije nekoliko tjedana činilo kako je prednost koju Rhein-Neckar Löwen ima dostatna da već mogu staviti jednu ruku na trofej, ispostavlja se kako priča oko pobjednika Bundeslige još nije završena. Iako još uvijek Löwen ima najveće šanse postati prvakom, prednost koju imaju više im ne garantira mogućnost kiksa.

Ovo je trebala biti utakmica u kojoj bi Löwen praktički osigurao titulu. Izbacili bi pobjedom iz igre Fuchse i otišli na dva boda prednosti pred Flensburgom, uz utakmicu manje. Sve je bilo spremno za idealni scenarij. Ipak, završnica nije bila idealna. Brzo je Füchse u prvom dijelu preuzeo kontrolu te su imali lijepu prednost 11:7. Ipak, tu domaći upadaju u šest minuta dugu krizu, u kojoj gosti uspijevaju izjednačiti. Pogotkom Mattiasa Zachrissona na samom kraju poluvremena ipak Füchse odlazi na odmor s 12:11.

U drugom dijelu dileme nije bilo. Löwena gotovo da i nije bilo na terenu. Još je prvi dio nastavka još gostujuća momčad prijetila, no kada je Füchse došao do vodstva 19:15, pobjeda je bila blizu. Koncentracije ovoga puta nije nedostajalo, te su domaći slavili na kraju s 29:23.

Kod domaćih najbolji je bio Hans Lindberg s 9 pogodaka, dok je Johan Koch dodao šest. Jakov Gojun i Drago Vuković nisu se upisali u listu strijelaca. Kod gostiju, šest pogodaka postigao je Mads Mensah Larsen.

Napeto je još uvijek i na samom dnu tablice. Od posljednjeg Lübbeckea do Gummersbacha, koji je na 15. mjesto, razlika je svega dva boda i jasno je kakva će se borba voditi do kraja. Svjesni su toga i u Huttenbergu koji je remizirao s Lemgom. Cijelo prvo poluvrijeme gosti iz Lemga bili su bolji, vodili s više golova razlike i na kraju otišli na odmor s vodstvom 10:13.

U drugom dijelu Lemgo vodi, ali je Huttenberg sve bliže. Konačno, na samom kraju, tek drugi put na utakmici, Huttenberg dolazi do vodstva 24:23 i ima puni plijen u rukama. Ipak, nekom kozmičkom pravdom, Lemgo ipak uspijeva izjednačiti i odnosi jedan bod. U domaćoj momčadi, po pet pogodaka postigli su Tomas Sklenak i Ragnar Johannsson, dok je za goste najefikasniji bio Christoph Theuerkauf sa šest golova.

Hannover i Melsungen nisu imali težak posao. Hannover je protiv Ludwigshafena odradio sjajno drugo poluvrijeme (22:14) te na kraju slavio 33:23. Sjajan je u pobjedi bio hrvatski pivot Ilija Brozović koji je postigao pet pogodaka. Što se tiče Melsungena, oni su protiv Erlangena sve riješili u prvom dijelu (19:12) a do kraja samo povećavali prednost i slavili s 32:21.

Istaknuo se Tobias Reichmann sa šest pogodaka, dok je Marino Marić postigao jedan. Kod Erlangena, sedam je postigao Christoph Steinert.

U dvoboju sredine tablice, Stuttgart je iznenađujuće došao do slavlja protiv Mindena. Iako je iznenađenja bilo, pobjeda Stuttgarta je apsolutno zaslužena jer je gostujuća momčad kontrolirala tijek gotovo cijele utakmice. Na kraju slavlje 26:29, iako su gosti mogli i s većom razlikom završiti susret.

Michael Kraus se istaknuo kod pobjedničkog Stuttgarta s osam pogodaka, dok je pet postigao Bobby Schagen. Kod poraženih domaćina, pet golova postigao je Marian Michalczik.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713