Devet pogodaka Hajduka u prijateljskoj utakmici

Petar Jenjić • subota, 23.06.2018.

Nogometaši Hajduka u prijateljskoj utakmici protiv Orkana iz Dugog rata stigli su do visoke 9:0 pobjede uz sedam različitih strijelaca...

Nogometaši Hajduka prvu pripremnu utakmicu odigrali su u Dugom ratu protiv Orkana povodom 100. godišnjice kluba. Momčad Željka Kopića nije imala prevelikih problema,a u prvom i drugom poluvremenu trener Hajduka odlučio se na dvije potpuno različite postave.

Prvo poluvrijeme Bijeli su zaključili vodstvom od 4:0, u preostalih 45 minuta postigli su još pet pogodaka i u konačnici stiglo do visoke pobjede. Čak sedam igrača Hajduka upisalo se u strijelce.

Hajduk je poveo u 24. minuti kada je Ivan Delić krasno proigrao Miju Caktaša nakon što su akciju započeli Adam Gyurcso i Andre Fomitschow. Četiri minute kasnije u strijelce se upisao i asistent za prvi pogodak nakon što ga je proigrao Fomitschow.

Ponovno je Delić bio u akciji u 39. minuti, primio je loptu unutar kaznenog prostora, a zatim iz okreta zabio pod gredu. Do kraja poluvremena gosti su postigli i četvrti pogodak, ubacio je Gyurcso, a glavom je loptu u mrežu pospremio Ardian Ismajli.

U prvih šest minuta nastavka Hajduk je postigao još dva pogotka, prvo je zabio Stanko Jurić, a zatim i Michele Šego krasnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Upravo je Šego postigao i sedmi pogodak Hajduka, a za 8:0 zabio je Ante Palaversa na asistenciju Mirka Ivanovskog.

Makedonski napadač u samoj je završnici susreta postigao i pogodak čime je postavio konačan rezultat utakmice.

Hajduk:
Prvo poluvrijeme: Duka, Mikulić, Gyurcso, Caktaš, Radošević, Delić, Juranović, Bašić, Fomitschow, Tudor, Ismajli

Drugo poluvrijeme: Ljubić, Šehić, Nižić, Lopez, Bradarić, Jurić, Palaversa, Nejašmić, Kreković, Šego, Ivanovski