Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo, 29.07.2018, 21:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Igor Krmar. Četvrti sudac: Krunoslav Ambrinac
4:1(2:1) Hajduk
Zoran Nižić 12'
Hajduk

Petar Jenjić • nedjelja, 29.07.2018.

Nogometaši Osijeka pobjedom su otvorili novu sezonu HT Premijer lige. Pred domaćim navijačima nakon preokreta stigli su do pobjede protiv Hajduka rezultatom 4:1...

Osijek je na najbolji mogući način najavio uzvratni susret protiv Rangersa. U Gradskom vrtu Osječani su s 4:1 svladali Hajduka u vrlo zanimljivoj utakmici, u kojoj je Hajduk ostao bez vratara Tomislava Duke.

Gosti su prvi stigli do vodstva, ali u razmaku od samo dvije minute Osijek dolazi do preokreta kojeg potvrđuje u drugom poluvremenu još jednim pogotkom te zasluženo osvaja sva tri boda.

Krenulo je u visokom ritmu s obje strane, a iz prve prave prilike Hajduk je stigao do vodstva. Kao što je to bio slučaj protiv Slavije, Bijeli su u vodstvo stigli nakon kornera. Ubacio je Adam Gyurcso na Zorana Nižića koji potpuno neometan glavom skreće loptu u mrežu.

Pritisnuo je visoko Osijek u narednom periodu i u razmaku od tri minute preokrenuo rezultat u svoju korist. Prvo je u 19. minuti sjajno škaricama pogodio Ezekiel Henty, da bi u 22. Petar Bočkaj proigrao Alena Grgića, a ovaj s desne strane ubacio na peterac gdje se našao Robert Mudražija i skrenuo loptu u mrežu.

Strijelac drugog pogotka odmah u sljedećem napadu imao je ponovno sjajnu priliku, ali Tomislav Duka odlično reagira. Vrlo zanimljivih 45 minuta odličnom prilikom zaključio je Hajduk, neometan je pucao Mijo Caktaš unutar kaznenog prostora, ali nije dobro zahvatio loptu.

Vrlo zanimljiva situacija u 56. minuti. Istrčao je Osijek jako dobro kontru, a pucao je Bočkaj. Vratar Hajduka brani, a natrčali Hajradinović poslao je loptu u mrežu. Međutim, sudac je ispravno poništio pogodak zbog prekršaja, a vratar Hajduka napustio je igru zbog ozljede.

U 64. minuti Osijek podebljava vodstvo, iz kaznenog udarca pogodio je Hajradinović, čemu je prethodio prekršaj Lopeza nad Bočkajem. Dodatan problem Hajduku stvorila je ozljeda Nižića koji je u 80. minuti napustio igru, a Bijeli su utakmicu zaključili s igračem manje.

Iskoristila je to domaća momčad u sudačkoj nadoknadi, ubacio je Borna Barišić, a najviši u skku bio Guti koji glavom skreće loptu u mrežu. Do kraja utakmice snage na terenu su se izjednačile jer je Marin Pilj dobio drugi žuti karton. Najbolju priliku u završnici imao je Caktaš iz slobodnog udarca, ali pogodio je gredu.