Premiership, 2. kolo, 19.08.2018, 17:00 h
Brighton & Hove
Brighton & Hove 3:2(3:1) Manchester United
Manchester United

Petar Jenjić • nedjelja, 19.08.2018.

Brighton je pred svojim navijačima stigao do pobjede rezultatom 3:2 protiv Manchester Uniteda i već na početku sezone počeo stvarati glavobolju Crvenim vragovima...

Čini se kako je jako dugačka godina pred Manchester Unitedom, barem ako je suditi po prvim utakmicama premierligaške sezone. Prvo gostovanje donijelo je prvi poraz, a ujedno i prvu pobjedu za Brighton & Hove koji je slavio s 3:2.

Sjajno prvo poluvrijeme odigrao je domaćin koji je nakon 45 minuta vodio s 3:1. Bilo je to tek deset puta u povijesti Premiershipa da je United primio tri gola nakon prvog poluvremena, a prvi od listopada 2015. godine i utakmice protiv Arsenala.

U razmaku od samo dvije minute domaćin je postigao dva pogotka. Lijepa akcija u 25. minuti završena je ubačajem Solomona Marcha u kazneni prostor gdje je do lopte stigao Glenn Murray ispred Unitedovog braniča i prebacio Davida De Geu koji nije imao vremena bolje reagirati.

Odmah u sljedećem napadu novo slavlje domaćih navijača. Gostujući igrači nisu uspjeli otkloniti opasnost nakon kornera, lopta se vratila u kazneni prostor gdje ju je s osam metara Shane Duffy skrenuo u mrežu.

Nadu Manchesteru probudio je Romelu Lukaku koji u 34. minuti glavom skreće loptu u mrežu. Belgijski napadač tako je postigao pogodak protiv 18 od 20 momčadi u Premier ligi. Još nije zabijao protiv Cardiffa i Wolverhamptona.

Međutim, do kraja poluvremena Brighton se vraća u vodstvo, Pascal Gross utrčao je u šesnaesterac gdje ga je srušio Eric Bailly, a sudac dosudio najstrožu kaznu. Isti je igrač bio i siguran izvođač, iako je De Gea bio na lopti. Od početka Svjetskog prvenstva pa sve do danas, španjolski vratar primio je deset golova od ukupno 14 udaraca u okvir.

Nekoliko solidnih pokušaja imao je United u drugom poluvremenu, ali do pogotka nije došao sve do sudačke nadoknade. Duffy je u kaznenom prostoru s leđa srušio Marouanea Fellainija što je za suca bilo i više nego dovoljno za najstrožu kaznu. Konačan rezultat s 11 metara postavio je Paul Pogba.

• qvestor20.08.2018. u 08:07
    Man utd je ušao u začarani krug jer Mourinho javno kritizira upravu kluba da mu nije kupila pojačanja koja je tražio, a pojačanja koja je tražio ne želo doći u Man utd zbog Mourinha i njegove antinogometne taktike.