Premiership, 2. kolo, 18.08.2018, 18:30 h
Chelsea
Chelsea 3:2 Arsenal
Arsenal

Jan Šneler • subota, 18.08.2018.

Fantastičan je bio londonski derbi između Chelseaja i Arsenala, a gledatelji su mogli uživati u ispunjenih 90 minuta prave nogometne poslastice...

Chelsea kojeg vodi Maurizio Sarri mogao bi se pokazati izuzetno dobrim ove sezone. Londonski klub igra brzi, okomiti nogomet, a čak šest postignutih pogodaka u prva dva kola svjedoče o odličnom učinku u napadu. S druge strane, u redovima Arsenala ne mogu biti zadovoljni početkom sezone. Nakon više od 25 godina, Topnici su otvorili premierligašku sezonu s dva poraza.

Odlično je otvorio utakmicu Chelsea. Sjajnu akciju u devetoj minuti okrunio je pogotkom Pedro. Marcos Alonso prešao je gotovo cijelo igralište, sjurio se po lijevoj strani i odlično pronašao Španjolca u sredini koji s par metara matira Petr Čecha. Par minuta kasnije, Ross Barkley odlično je pucao, no njegov udarac prošao je iznad gola.

Bilo je prilika i s druge strane, no Pierre-Emerick Aubameyang danas definitivno nije bio na pravoj razini te se iznimno puno napromašivao. U 20. minuti domaći dolaze do povećanja vodstva. Cesar Azpilicueta je odličnom dubinskom loptom pronašao Alvara Moratu koji vara svog čuvara i rutinski posprema loptu u mrežu pored nemoćnog Čecha.

Sjajno je izgledao Chelsea u tim trenucima, goropadno, a Arsenalu je prijetio pravi potop. Ipak, izgleda da su se domaći malo opustili te su dozvolili Arsenalu da se vrati. U 37. minuti na jednu odbijenu loptu natrčao je Henrik Mhitarjan i sjajnim udarcem matirao Kepu. Bio je to samo početak sjajnog povratka Arsenala. Već par minuta kasnije, gosti su došli do izjednačenja.

Mhitarjan je oštro ubacio u šesnaesterac, a tamo je najspretniji bio Alex Iwobi koji je silovito pucao pod prečku i postavio 2:2. Mogao je Arsenal doći do velikog preokreta već u prvom dijelu, no Aubameyang je još jednu nevjerojatnu priliku očajno realizirao.

U nastavak susreta bolje je ušao Chelsea. Dominirala je domaća momčad, tražila taj treći pogodak, motivirana da se vrati nakon što je Arsenal uspio izjednačiti. Odlične prilike imali su Pedro i Barkley, no Čech je bio vrlo siguran na vratima Arsenala. U 60. minuti svoj debi na Stamford Bridgeu dobio je Mateo Kovačić koji je ušao umjesto Barkleyja.

Bolju igru domaći nisu nikako uspjeli okruniti novim pogotkom. Pucao je i David Luiz, no njegov snažan udarac ponovno je obranio Čech. Konačno, u 81. minuti Chelsea uspijeva doći do novog vodstva. Eden Hazard je ubacio, a Alonso u maniri najboljih napadača, sjajnom reakcijom poslao loptu u mrežu za veliko slavlje domaćih.

Do kraja susreta, domaći su imali još niz odličnih prilika, a Arsenal može zahvaliti sjajnom Čechu što poraz nije bio daleko teži, no i gosti su propustili nevjerojatan broj prilika u prvom dijelu. Kovačić se dobrom igrom predstavio londonskoj publici, a sudeći po igri koju gaji Sarri, Kovačić bi mogao uživati igrajući za izrazito ofenzivni Chelsea.