Petar Jenjić • nedjelja, 26.08.2018.

Zaključeno je prvo kolo njemačke Bundeslige, a u utakmici dana Borussia Dortmund na domaćem je terenu u vrlo dobroj utakmici pobijedila RB Leipzig s 4:1...

Posljednji susret prvog kola Bundeslige odigran u Dortmundu gdje je Borussia u zanimljivoj utakmici stigla do pobjede protiv RB Leipziga. Nakon prave golijade u prvom poluvremenu, u kojoj je domaćin imao vodstvo od 3:1, u nastavku smo mogli vidjeti još jedan pogodak koji je postigla Borussia za potvrdu pobjede.

Odmah na samom otvaranju utakmice, već u prvoj minuti, šok za domaću momčad koja nije najbolje reagirala i izbacila loptu što dalje od vlastitog gola. Lopta je nes(p)retno stigla do Jean-Kevina Augustina u kaznenom prostoru koji lakoćom matira vratara Borussije.

Na odgovor domaćina čekalo se do 21. minute, Marcel Schmelzer krasno je centrirao u kazneni prostor, a Mahmoud Dahoud glavom skrenuo loptu u mrežu. U posljednjih pet minuta prvog poluvremena domaćin je kompletirao preokret i poluvrijeme zaključio s nova dva pogotka.

U 40. minuti izvela je Borussia slobodan udarac, a loptu je u vlastiti gol nespretno skrenuo Marcel Sabitzer. Tri minute kasnije novi pogodak domaće momčadi. Nakon ubačaja iz kornera vratar Leipziga obranio je udarac glavom, no lopta se odbila do Axela Witsela koji lijepo škaricama pogađa mrežu iz blizine.

U drugom poluvremenu rezultat se jako dugo nije mijenjao i Borussia je bila sve bliže prva tri boda u sezoni. Gostujući sastav bio je nešto konkretniji i opasniji prema suparničkim vratima, imao i veći posjed lopte, no do smanjenja zaostatka ili eventualnog remija nije došao.

Završnica susreta, točnije prva minuta sudačke nadoknade, donijela je još jedan pogodak Borussije, a strijelac je bio Marco Reus nakon krasno istrčane kontre.

U ranije odigranom susretu nogometaši Mainza na domaćem su terenu s minimalnih 1:0 bili bolji od Stuttgarta. Pogodak vrijedan prva tri boda u sezoni postigao je Anthony Ujah u 76. minuti, devet minuta nakon ulaska u igru. U redovima gostiju Borna Sosa ušao je u igru u 84. minuti.