Ligue 1, 4. kolo, 01.09.2018, 17:00 h
Nimes 2:4(0:2) Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Petar Jenjić • subota, 01.09.2018.

PSG je ostao na stopostotnom učinku i nakon četvrtog prvenstvenog kola, danas je na gostovanju kod Nimesa stigao do pobjede rezultatom 4:2, iako je domaćin vrlo dobru utakmicu...

Četvrta utakmica i četvrta pobjeda za PSG koji je slavio kod Nimesa 4:2. Međutim, nije bilo tako lako. Gosti su na poluvremenu vodili 2:0, no u kratkom razdoblju domaćin dolazi do poravnanja. Imao je domaćin bod u rukama do 77. minute, ali do kraja utakmice PSG postiže još dva pogotka i rješava pitanje pobjednika

Dominantna je bila gostujuća momčad, kao što se uostalom i moglo očekivati. Iako je tijekom prvih 45 minuta uputila tek dva udarca u okvir, ta su dva udarca bila i više nego dovoljna da na odmor i zamjenu strana odu s dva pogotka prednosti.

Poveli su Parižani u 36. minuti nakon vrlo brze i lijepe kombinacije. Thomas Meunier ubacio je oštru loptu prema petercu gdje je natrčao Neymar koji je uklizao na vrijeme i skrenuo ju u mrežu.

I onda četiri minute kasnije prekrasan potez Angela Di Marije koji je primijetio suparničkog vratara kako se pomaknuo s crte očekujući ubačaj. Argentinac je pucao direktno iz kornera i sjajno poentirao. Prvi je to pogodak iz kornera u Ligue 1 od travnja 2016. godine kada je poentirao Rachid Ghezzal za Lyon.

Igrala se 63. minuta kada je Nimes uspio smanjiti zaostatak, Sada Thioub ostavio je loptu za Antonina Bobichona, koji je u igru ušao na poluvremenu. Francuski nogometaš krasnim je udarcem isprve neobranjivo pogodio pod samu gredu.

Osam minuta kasnije domaćin je stigao i do poravnanja kada je nakon pregledavanja snimke dobio najstrožu kaznu. Penal je sigurno izveo Teji Savanier. Međutim, tek do 77. minute domaćin je mogao biti zadovoljan jer se upravo tada PSG vratio u vodstvo.

Prekrasnom dugačkom loptom Presnel Kimpebe pronašao je Kyliana Mbappea, a mladi Francuz još bolje primirio loptu, sjurio se prema šesnaestercu i snažnim udarcem poentirao. Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika pobrinuo se Edinson Cavani u sudačkoj nadoknadi.

U samoj završnici utakmice zbog naguravnja izravne crvene kartone dobili su Savanier i Mbappe.