Hrvatski Telekom Prva liga, 6. kolo, 02.09.2018, 21:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 5752
Suci: Duje Strukan (Split), Tomislav Petrović (Valpovo), Hrvoje Radić (Split)

Branimir Korać • nedjelja, 02.09.2018.

U prvom ovosezonskom dvoboju između Dinama i Rijeke pobjednika nije bilo. Dinamo je imao više prilika, prvi je stigao do pogotka, ali golčinom Momčila Raspopovića Riječani su stigli do vrlo vrijednog boda...

Dobar derbi u Maksimiru i u konačnici remi 1:1. Dinamo je imao više prilika i bio opasniji protivnik, ali riječka obrana izdržala je nalete Modrih, Sluga je u nekoliko navrata dobrim intervencijama spriječio pogotke i na kraju svojoj momčadi donio bod.

Moglo je završiti i drugačije, Dinamo je stvorio nekoliko vrlo lijepih prilika, morao je i Livaković na drugoj strani izvlačiti lijepe obrane, no na kraju će rezultatom ipak biti zadovoljniji Matjaž Kek. Njegova momčad bila je gotovo cijelo drugo poluvrijeme pod pritiskom, ali je izdržala.

Dinamo je prvi stigao do velike prilike na ovom susretu, Hajrović je u osmoj minuti odlično ubacio za Gavranovića koji ulazi u 16 metara i poteže iz prve iz voleja, atraktivno, ali neprecizno.

Nakon toga bilo je nekoliko situacija koje su riješile obje obrane praktički u posljednji trenutak izbijanjem lopte ili pravovremenim blokom, a u 29. minuti Stojanović je u posljednji trenutak spasio svoju mrežu nakon što je Acosty pobjegao i prebacio istrčalog Livakovića.

U 32. minuti Dinamo je poveo. Kadzior je ubacio s desne strane, Escoval glavom prebacio loptu koja pogađa vratnicu i odbija se do samog Marija Gavranovića, a on lakoćom pogađa praznu mrežu.

Šest minuta kasnije poravnanje. Acosty je ostavio loptu za Raspopovića na rubu kaznenog prostora, ovaj iskosa krasno opalio u suprotni gornji kut, Livaković se pošteno istegnuo, ali nije mogao do lopte.

U završnici prvog dijela još po jedna dobra prilika na obje strane, prvo je Olmo pokušao nadmudriti Slugu koji brani njegov pokušaj, a onda je na drugoj strani odlično opalio Lončar, ali još bolje je loptu iz rašlji izvukao Livaković.

U drugom dijelu Dinamo je pritisnuo, nanizao nekoliko vrlo dobrih prilika, ali Dilaver i Kadzior nisu uspjeli nadmudriti Slugu dok je Raspopović spasio s gol linije nakon pokušaja glavom Perića.

Imao je još jednu priliku i Gavranović koji je probao petom proslijediti loptu u mrežu, ali nije uspio i ostalo je 1:1.

U samoj završnici susreta isključen je Raspopović koji je opravdano zaradio drugi žuti karton.

Sve u svemu dobra utakmica u Maksimiru, bilo je prilika na obje strane, igralo se u visokom ritmu i šteta što tribine nisu bile punije.