Steaua

PPD Zagreb uvjerljivo slavio protiv bukureštanske Steaue

Jan Šneler • utorak, 11.09.2018.

Rukometaši Prvog Plinarskog Društva Zagreb odradili su i odgođeni susret drugog kola SEHA lige te uvjerljivo slavili protiv Steaue iz Bukurešta...

Iako PPD Zagreb nije u najboljoj formi te su prisutne bojazni oko uspješne sezone, u današnjem susretu rukometaši hrvatskog prvaka pokazali su kako posjeduju dovoljno kvalitete za suparnika iz Bukurešta.

Gostujuća Steaua bila je konkurentna tek prvo poluvrijeme. Imali su Zagrebaši dovoljnu razliku, međutim nikako se nisu uspjeli odvojiti na neku osjetniju prednost koja bi im zajamčila mirniju završnicu. Tako je na poluvremenu PPD Zagreb vodio s minimalnih 9:8.

Ipak, u nastavku susreta dolazi bolja igra i kvalitetnija završnica. U 40. minuti kreće uzlet domaće momčadi koja nepovratno odlazi na pet poena prednosti. Zlatko Horvat postigao je pogodak za 15:10 i time nagovijestio pobjedu PPD Zagreba. Do kraja susreta domaći rukometaši još su povećali prednost i konačno se zaustavili na 24:17.

Najbolji kod Zagrebaša bili su Lovro Jotić i David Mandić s pet pogodaka, dok je Urh Kastelic upisao devet obrana. Kod gostiju iz Bukurešta, Stefan Vujić i Javier Humet zabili su po tri pogotka.