Luka Babić briljirao u visokoj pobjedi Istanbula

Petar Jenjić • petak, 21.09.2018.

Odigrane su prvi susreti kvalifikacija za FIBA Europski kup, a u nama najzanimljivijoj utakmici Luka Babić predvodio je Istanbul do visoke gostujuće pobjede...

Češki Svitavy prvi je protivnik Istanbulu u kvalifikacijama za FIBA Europski kup. U prvoj utakmici igranoj u Češkoj gostujuća je momčad lakoćom stigla do visoke pobjede te u uzvratu mora obraniti prednost od 99:74.

Prva je četvrtina bila najizjednačenija, a gosti su ju zaključili sa sedam koševa viška (23:16). Razlika je do kraja poluvremena narasla na +17 (46:29) i do kraja utakmice ostalo je tek pitanje kojim će rezultatom slaviti.

Sjajnu utakmicu u dresu pobjedničke momčadi odigrao je Luka Babić koji je bio najučinkovitiji igrač s 22 poena (6/8 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 4/5), 11 skokova i tri asistencije za nešto više od 33 minute provedene na parketu. Terrell Holloway ubacio je 21 koš uz osam asistencija.

Najbolje su u redovima domaćina s po 13 poena bili Roman Marko (deset asistencija) i Matej Svoboda, a dodajmo i to kako se uzvrat igra 26. rujna.

FIBA Europe Cup, kvalifikacije:
Kataja - Rosa Radom 86:65 (Ryan Wright 20p, 7sk / Cullen Neal 17p)
Lavrio - Dnipro 82:73 (Doron Lamb 16p / Oleksandr Mišula 23p)
Svitavy - Istanbul BB 74:99
Kongsberg Miners - Čerkaski Mavpi 63:83 (Chris-Ebou Ndow 16p, 17sk, Oleksandr Kolčenko 15p, 5as)