La Liga, 5. kolo, 22.09.2018, 13:00 h
Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 1:5 Deportivo Alaves

Petar Jenjić • subota, 22.09.2018.

U susretu 5. kola španjolske Primere do treće je pobjede stigao Alaves koji je s 5:1 bio bolji u gostima kod Rayo Vallecana...

Do treće uzastopne pobjede stigli su nogometaši Alavesa koji su slavili na gostovanju kod Rayo Vallecana s 5:1 čime su privremeno skočili na treće mjesto. S druge strane, domaćinu je ovo treći poraz sezone.

Držao se Rayo Vallecano do 34. minute kada je u istoj akciji primio pogodak i ostao s igračem manje. Ostatak utakmice potpuno pripao je gostujućoj momčadi.

Poveli su gosti već u osmoj minuti utakmice, ubacio je Jony iz slobodnog udarca, a loptu je spretno ispred protivničkog braniča u mrežu skrenuo Ximo Navarro.

Nakon točno pola sata igre Rayo je stigao do poravnanja preko Raula De Tomasa, međutim, sve je to palo vodu u razmaku od samo minute.

U 34. minuti sjajno je s ruba kaznenog prostora i neobranjivo pod samu gredu pogodio Ibai Gomez. Tijekom iste akcije Abdoulaye Ba potpuno nepotrebno laktom je udario protivničkog igrača i zaradio izravni crveni karton. Rayo Vallecano tako je nešto manje od sat vremena morao igrati s igračem manje.

Na novi pogodak čekalo se do 56. minute, a mrežu je ponovno zatresao Alaves. Ubacio je John Guidett, a loptu je glavom u gol skrenuo Jonathan Calleri.

Gosti su u 77. minuti postigli i četvrti gol, kada se nakon dobre akcije drugi puta u strijelce upisao Ibai Gomez. Konačan rezultat Alaves je postavio u petoj minuti sudačke nadoknade, krasno je s dvadesetak metara pogodio Burgui.