Levante
Levante 2:6 Sevilla
Sevilla

Jan Šneler • nedjelja, 23.09.2018.

U petom kolu La Lige Sevilla je na gostovanju kod Levantea odradila sjajan posao i s velikom razlikom potopila posrnule domaćine...

Iako Levante nije odigrao toliko loše da bi mogli reći kako je zaslužio takav poraz, Sevilla je danas bila neprikosnovena. Fenomenalnom igrom i sjajnom predstavom Wissam Ben Yeddera, Sevilla je s lakoćom slavila.

Već nakon desetak minuta, gosti su došli do vodstva. Odličnim šutom Ben Yedder postigao je vodeći pogodak za Sevillu. Ipak, Levante nije dugo čekao na odgovor te je već iduće minute Marti Roger bio najspretniji u šesnaestercu i poravnao rezultat. Iznimno bogatih prvih dvadesetak minuta zaokružio je Daniel Carrico pogotkom glavom u 21. minuti.

Domaći kao i kod prvog primljenog pogotka nisu očajavali te su vrlo brzo došli do nove prilike za izjednačenje. Aleix Vidal je napravio prekršaj u kaznenom prostoru i Levante je dobio priliku iz jedanaesterca izjednačiti. Udarac je odlučio izvesti Jose Morales i to poprilično loše te je Tomaš Vaclik bez problema obranio jedanaesterac.

Iako je Levante bio tada još u igri, drugi dio prvog poluvremena definitivno je pripao Sevilli koja je riješila pitanje pobjednika. U 35. minuti, Ben Yedder je došao do drugog pogotka na susretu, da bi deset minuta kasnije kompletirao i hat-trick nakon loše reakcije domaćeg vratara.

Sevilla je na odmor otišla s prednošću 1:4, iako je Levante bio vrlo blizu da sredinom prvog dijela bude u potpunom egalu. Jasno, nakon takvog pada u igri i očajnog rezultata, domaći su bili potpuno demotivirani i slomljeni. U 49. minuti, odmah nakon odmora, Andre Silva postigao je peti pogodak, a sve je deset minuta kasnije začinio Pablo Sarabio lijepim udarcem za nevjerojatnih 1:6. Inače, Sarabia je do tada upisao čak tri asistencije.

Do kraja susreta, Levante je uspio doći do još jednog, počasnog zgoditka. U 90. minuti Moses Simon je pucao, lopta je malo promijenila smjer i ušla u gol. Levante je pretrpio jako težak domaći poraz i trenutno se nalazi na 15. mjestu ljestvice, dok je Sevilla lijepom gostujućom pobjedom učvrstila šesto mjesto.