Branimir Korać • nedjelja, 23.09.2018.

U katalonskom derbiju Barcelona nije uspjela svladati Gironu i u La Ligi više nema stopostotnih momčadi. S igračem manje Barcelona se uspjela vratiti iz zaostatka, ali ne i okrenuti rezultat...

Očekivao se lagan posao za Barcelonu, a na kraju je to bio "hod po trnju". Girona je imala igrača više i vodstvo, ali domaćin se ipak uspio vratiti u utakmicu i doći do remija te u završnici prijetiti i potpunim preokretom.

Nakon samo jednog osvojenog boda u prva dva kola, Girona je u naredna tri kola osvojila čak sedam bodova, a posebno puno značit će joj ovaj neočekivani bod s Camp Noua.

Lionel Messi u ovom susretu upisao je 423. nastup u La Ligi te je tako postao stranac s najviše nastup u španjolskom prvenstvu, a to je proslavio pogotkom u 19. minuti. Arturo Vidal proigrao ga je u 16 metara, a Argentinac u punom naletu došao do lopte i iz prve poslao je u mrežu s nekih 12-13 metara.

Girona se nije samo branila već je pokušala i u igri 11 na 11 doći do pogotka. U 29. minuti Portu je gurnuo loptu pokraj ter Stegena, ali u posljednji trenutak izbio ju je ispred gol linije Gerard Pique.

U 35. minuti Barcelona ostaje s igračem više. Clement Lenglet je pod prekršajem laktom udario u lice protivničkog igrača i nakon pregledavanja snimke pokazan mu je izravni crveni karton.

Girona je brojčanu prednost iskoristila u završnici prvog dijela kada je Stuani pobjegao Piqueu i rutinski zabio za poravnanje.

U drugi dio Barcelona je krenula odlučna da vrati prednost na svoju stranu unatoč brojčanom hendikepu, ali nakon nekoliko propuštenih prilika, u 51. minuti ponovno je primila pogodak. Portu je odradio veliki dio posla, a Stuani je bio zadužen za završnicu i svojim drugim golom donio je Gironi vodstvo.

Krenula je Barcelona po poravnanje, a vrlo blizu njemu bio je Messi u 60. minuti kada je odlično izveo slobodni udarac, ali zaustavila ga je greda.

U 63. minute Pique se ipak malo iskupio za obrambene pogreške koje je radio i poravnao je na 2:2. Do kraja susreta Barca je pokušavala doći do potpunog preokreta, prilika je bilo, ali ne i preciznosti.

Ivan Rakitić ušao je u igru u 58. minuti umjesto Vidala.