Golijade u Vigu i Madridu, Leganes se novim porazom ukopao na dno ljestvice

Jan Šneler • subota, 22.09.2018.

U petom kolu španjolske La Lige mogli smo vidjeti dvije fantastične utakmice prepune prilika i pogodaka. Čak 12 postignutih golova u dva susreta odlična su najava daljnjim susretima ovog vikenda...

U Vigu su domaća Celta i gostujući Valladolid odigrali neriješenih 3:3. Domaći su imali početak iz snova. Nakon samo devet minuta igre, Celta Vigo vodila je s 2:0 pogocima Iaga Aspasa i Maximiliana Gomeza Gonzaleza. Ipak, nešto prije kraja poluvremena, Oscar Plano je malo pomrsio račune domaćima i smanjio na 2:1.

Nakon odmora ponovno je bolje domaća momčad otvorila susret te je Aspas svojim drugim pogotkom u 54. minuti postavio 3:1. Činilo se kako će to biti dovoljno za pobjedu. U 65. minuti, nakon konzultacije s VAR-om, pogodak Enesa Urala ipak je priznat te je ponovno Valladolid došao na gol zaostatka.

Malo prije kraja susreta obje momčadi su imale odlične prilike. S jedne strane Michel je pogodio prečku, dok je Aspasu malo nedostajalo da dođe do hat-tricka. Utakmica je ušla u završnu fazu, ostalo je svega dvije minute igre i domaći su gotovo slavili. Ipak, posljednju riječ dobio je Leonardo Suarez koji je lijepim golom postavio konačnih 3:3 i potvrdio kako se Valladolidu isplatila velika borba. U dresu gostiju, Duje Čop odradio je svih 90 minuta, prilično solidno, a u 25. minuti susreta zaradio je žuti karton.

Eibar je na svom terenu slavio protiv Leganesa s 1:0. Jedini pogodak postigao je Kike u 52. minuti. Eibar je bio konkretniji i bolji cijeli susret i zaslužio je pobjedu protiv posljednjeg Leganesa koji se dodatno zakopao na samo dno ljestvice.