Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo, 22.09.2018, 16:30 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Ivan Vučković, Igor Krmar, Borut Križarić
0:1(0:0) Gorica
Lukasz Zwolinski 57'
Gorica

Mihaela Bradovski • subota, 22.09.2018.

Goričani su stugli do četvrte pobjede u zadnjih pet kola i potpuno su uhvatili priključak s gornjim dijelom ljestvice. U gostima su iznenadili Osijek slaveći krasnim pogotkom Poljaka Lukasza Zwolinskog, najboljeg strijela HT Prve lige...

Očekivano zanimljiv dvoboj u Gradskom vrtu i očekivano težak posao za Osječane. Gorica je još jednom potvrdila kako odlični rezultati ove sezone nisu slučajnost i da jednostavno ima kvalitetnu momčad koja je jako dobro posložena. U Gradskom vrtu slavila je 1:0, a još jednom strijelac je bio Lukasz Zwolinski.

Bio je to obostrano otvoren dvoboj u kojem su i jedni i drugi tražili pogotke, a u konačnici gosti su bili ti koji su pronašli put do mreže krasnim golom najboljeg strijelca HT Prve lige i punog pogotka goričke uprave.

Već u početku susreta Osječani su spoznali da ih očekuje jako težak posao. Gorica je prebacila težište igre na polovicu Osijeka i u šestoj minuti bila je udaljena nekoliko centimetara od pogotka. Dosuđen je slobodni udarac na 20 metara, odlično ga je izveo Lovrić, ali lopta je pogodila gredu.

Lovrić je jako dobro otvorio utakmicu i tri minute kasnije sjajno je opalio s ruba kaznenog prostora, ali Malenica je atraktivnom obranom odbio loptu u korner.

Osim što njegova momčad nije izgledala dobro, Zoran Zekić našao se u novim problemima već u prvih 15 minuta. Zbog ozljede koljena igru je morao napustiti Robert Mudražija kojeg je zamijenio Karlo Kamenar.

Na drugoj strani najaktivniji bio je Henty koji je u nekoliko navrata opasno zaprijetio, ali Kahlina je bio raspoložen i nije dopustio pogodak.

U drugom dijelu na pogodak se čekalo desetak minuta. Lovrić je povukao napad Gorice, na desnoj strani pronašao je Lukasza Zwolinskog, a on krasno pogodio pod gredu s nekih 14-15 metara.

U nastavku susreta Osječani su učinili sve kako bi došli do poravnanja, ali nije išlo. Nije išlo Bočkaju iz "njegovih pozicija" iz prekida, Marić je bio sam pred Kahlinom i spetljao se, Kamenar je pogodio vratnicu i Gorica se obranila.

Gosti su tako došli do velika tri boda i približili se Osijeku na samo bod zaostatka.