I Celje šokiralo Flensburg, Kielce slavilo kod prvaka Europe

Jan Šneler • nedjelja, 30.09.2018.

Treće kolo rukometne Lige prvaka ponudilo je pregršt uzbudljivih utakmica od kojih treba izdvojiti pobjedu Kielcea protiv aktualnih prvaka Europe, Montpelliera...

Kompletirano je treće kolo rukometne Lige prvaka i iako je većina favorita rutinski odradilo posao, prisutna su bila i neka iznenađenja. Aktualni prvak Europe, francuski Montpellier, nastavlja katastrofalan ulazak u sezonu te je upisao treći poraz. Ovoga puta bolji su bili gosti iz Poljske.

Kielce je tijekom cijelog susreta bilo bolje i u drugom dijelu susreta uspješno su obranili prednost iz prvog poluvremena. U nekoliko navrata, gosti su imali i velikih pet pogodaka prednosti da bi na kraju slavili s 26:29. Posebno raspoložen bio je Alex Dušebajev koji je postigao 10 pogodaka. U redovima gostiju iskazao se i Luka Cindrić s tri gola. Kod Montpelliera najbolji je bio Melvyn Richardson sa šest golova.

Nakon što ih je na domaćem terenu šokirao hrvatski prvak, rukometaši Flensburga poraženi su i u Celju. Gosti su vodili na poluvremenu i u drugom dijelu imali minimalnu prednost neko vrijeme. Ipak, posljednja dionica susreta u potpunosti je pripala domaćoj momčadi koja je mirno privela susret kraju i slavila s 23:20. Za domaći sastav Jaka Maluš zabio je pet golova, dok su u redovima gostiju najbolji bili Holger Glandorf i Rasmus Lauge Schmidt s četiri pogodaka. Jedan od najzaslužnijih za pobjedu Celja je i vratar Klemen Ferlin koji je upisao čak 19 obrana.

Iako je Pick Szeged došao na gostovanje u Zaporožje u statusu velikog favorita, domaći Motor pružio im je dosta muka. Sve je krenulo sjajno za goste. Vodili su na poluvremenu sa šest razlike i činilo se da pobjeda neće doći u pitanje. Veliku prednost imao je Pick Szeged i u drugom dijelu, no na samom kraju ona se potpuno istopila te je Motor došao vrlo blizu iznenađenja. Ipak, gosti su uspjeli izdržati i slaviti s minimalnih 31:32.

Kod gostiju je sjajan bio Bence Banhidi sa sedam golova, dok je Marin Šego upisao 11 obrana. Arlem Kozakevič dodao je osam golova u dresu Motora.

Nantes nije imao teži posao protiv inače sjajnog Skjerna. Nakon manjih problema u prvom dijelu, Nantes je u nastavku preuzeo stvari u svoje ruke i rutinski slavio s 35:27. David Balaguer ostvario je učinak od sedam golova, dok su za goste po sedam golova upisali neuništivi Anders Eggert i Elvind Tangen.

U skupini C, Tatran Prešov slavio je kod Metalurga iz Skopja s 29:24. Brojna hrvatska kolonija u redovima Metalurga se iskazala te su ukupno postigli 10 golova od Metalurgovih 24. Halil Jaganjac zabio je pet golova, Ante Tokić tri, dok se Andrijan Miličević dva puta upisivao u listu strijelaca. Za slovački Tatran kojeg vodi Slavko Goluža, Ante Babić zabio je šest pogodaka, dok se Bruno Butorac dva puta upisivao u listu strijelaca. Mario Cvitković upisao je jednu obranu za Tatran.

U skupini D, Elverum je na svom terenu porazio Ademar s 30:25. Sjajan je bio domaći vratar Morten Nergaard koji je upisao 18 obrana. Lukas Sandell i Tine Poklar su zabili po sedam golova za domaći sastav. Za goste iz Španjolske, hrvatski vratar Dino Slavić upisao je šest obrana.