Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 1:3 Real Sociedad
Real Sociedad

Jan Šneler • subota, 06.10.2018.

Prilično iznenađenje priredio je izostancima oslabljeni Real Sociedad na gostovanju kod Athletic Bilbaoa u sklopu osmog kola La Lige...

Athletic Bilbao odigrao je dva remija protiv najjačih momčadi La Lige, Barcelone i Real Madrida, no protiv uvjetno rečeno slabijih momčadi, skor im nije tako dobar. U večerašnjem susretu osmog kola, poraženi su na svom terenu od Real Sociedada.

Tijekom cijelog susreta opasnija i konkretnija bila je domaća momčad, no gosti su stigli do uvjerljive pobjede. Prvih pola sata prošlo je u dominaciji domaćeg sastava koji je bio konkretniji i bolji, ali do pogotka nije stigao. U 28. minuti, Inigo Martinez doslovno je poklonio pogodak gostima lošom reakcijom i prekršajem koji je doveo do najstrože kazne.

Sudac Alejandro Hernandez nakon konzultiranja VAR-a pokazao je na bijelu točku, a penal je uspješno realizirao Mikel Oyarzabal. Par minuta kasnije, Athletic Bilbao ipak uspijeva zabiti. Na odbijenu loptu u šesnaestercu natrčao je Iker Muniain i pogodio za 1:1.

Na odmor se otišlo neriješenim ishodom koji je bio puno prihvatljiviji gostujućoj momčadi. Nakon poluvremena, došao je novi šok za domaći sastav. Igrala se 47. minuta i Real Sociedad je preko Luce Sangallija došao do novog vodstva. Uslijedila je nova dominacija domaćih, velik broj pokušaja, no nedostajalo je realizacije, odnosno koncentracije u samoj završnici.

U 74. minuti, nakon jedne kratke lopte domaćeg braniča, vratar Athletica bio je primoran napraviti prekršaj za novi kazneni udarac. Još jednom precizan je s bijele točke bio Oyarzabal koji je postavio konačnih 1:3. Imali su domaći još nekoliko prilika, poništen im je i pogodak u 79. minuti zbog zaleđa, ali do preokreta nisu stigli. Real Sociedad je slavio iako je uputio svega tri udarca u okvir. Athletic Bilbao ima za čime žaliti jer je s dvije velike greške na pladnju ponudio tri boda gostima, a ovi su to spremno prihvatili i iskoristili.