Valencia
Valencia 1:1 Barcelona
Barcelona

Jan Šneler • nedjelja, 07.10.2018.

U osmom kolu španjolske La Lige, Barcelona je na gostovanju kod Valencije stigla samo do boda i tako produžila četiri prvenstvene utakmice dugu seriju bez pobjede...

Nastavlja se slaba forma Barcelone u prvenstvu. Nevjerojatno, ali već četvrtu utakmicu zaredom katalonska momčad ne zna za pobjedu. Već devet bodova na taj način izgubila je Barcelona, no sreća u nesreći je što jednako loše igra i Real Madrid.

U večerašnjem susretu bodove Barceloni uzela je Valencia. Domaći su stigli do vodstva već nakon dvije minute susreta. Nakon kornera, najspretniji u gužvi bio je Ezequiel Garay koji je zabio za 1:0. Par minuta je prošlo, a Valencia je mogla povećati vodstvo. Odličan udarac Michyja Batshuayija uspio je obraniti Marc-Andre ter Stegen i na taj način spasiti svoju momčad od još većih problema.

Dobro je igrala u uvodnim minutama domaća momčad i Barcelona nije ličila na onu uobičajenu ekipu koja je znala dominirati španjolskim prvenstvom. Ipak, s vremenom su se gosti uspjeli oporaviti i početi s kvalitetnijim napadima. U 23. minuti, Lionel Messi još jednom je izvukao svoju momčad sjajnim udarcem i donio Barceloni izjednačenje.

Činilo se da će sada gosti biti u prednosti nakon relativno brzog izjednačenja, no na samom kraju prvog dijela, Valencia je propustila veliku priliku. Denis Čerišev je bio u dobroj prilici, no obrambeni igrači blokirali su njegov pokušaj, a odbijenu loptu Jose Gaya je poslao malo pored vratiju.

Neriješenim ishodom završilo je prvo poluvrijeme, iako prema viđenom ne bi bilo nepošteno i da je Valencia vodila. U nastavku susreta, gosti su bili bolji, ali ništa konkretnije nisu odigrali. Valencia je uspijevala bez većih poteškoća odbijati sve njihove napade. Jasno, nisu domaći zaboravili niti na napadačke zadatke pa je pola sata prije kraja, Kevin Gameiro udarcem s petnaestak metara ozbiljno zaprijetio gostujućem golu.

Kako se utakmica bližila kraju, Valencia se sve više povlačila i čuvala za nju odličnih 1:1. Barcelona nije bila na visini zadatka, kao uostalom i prethodnih nekoliko utakmice i sigurna pozicija trenera Ernesta Valverdea mogla bi biti neizvjesnija. Katalonci ne briljiraju i pukom srećom ih to za sada nije stajalo većeg bodovnog manjka na tablici.