Cedevita zasluženo odnosi pobjedu iz Višnjika

Petar Jenjić • subota, 06.10.2018.

Košarkaši Cedevite stigli su do pobjede na gostovanju u Zadru u sklopu drugog kola ABA lige. U konačnici je zagrebačka momčad slavila rezultatom 95:85...

Cedevita je u Zadru stigla do prve pobjede ove sezone u ABA ligi. Bila je to utakmica u kojoj je zagrebačka momčad vodila gotovo cijelu utakmicu, a domaćin stizao zaostatak. Bio je Zadar u igri jako dugo, jako se trudio sustizati zaostatak, ali kvaliteta više koju posjeduje Cedevita ipak je presudila.

Tako je nakon nekoliko poraza Cedevita ipak upisala jedno slavlje, dok je pred Zadrom teško razdoblje s obzirom na to da se sudbina oko ostanka ili odlaska Glena Davisa i dalje ne zna, ali klub bi u takvim situacijama ipak trebao imati neko rezervno rješenje.

Šuterski vrlo raspoložen na početku utakmice bio je Malcolm Grant koji je ubacio tri trice na polovici prve četvrtine te držao domaću momčad u egalu. Cedevita je igrala vrlo dobro u napadu, uz samo jedan promašen šut u prvih pet i pol minuta. U tom periodu uslijedilo je i prvo odvajanje zagrebačke momčadi koja je serijom 7:0 imala osam koševa viška (23:15).

Drugu dionicu gosti igraju bolje i serijom 9:0 dolaze do 11 koševa viška (32:21). Ostao je Zadar u igri i dalje sa serijom od nekoliko brzih poena, ali Cedevita nije dozvoljavala potpuno primicanje. Vitamini su na poluvremenu imali sedam koševa prednosti, a kada uzmemo u obzir da je šut iz igre bio preko 60%, razlika je mogla biti i veća.

Zanimljivo je bilo i drugo poluvrijeme u kojem je Zadar stigao na tri koša minusa, a zatim imao i napad za eventualno izjednačenje, međutim, nije bilo uspjeha. Cedevita se na krilima svojih stranaca redovito vraćala u veću prednost i mirno je plovila kroz veći dio treće dionice. Raspoloženi Bell svojom novom tricom donio je 12 koševa viška zagrebačkoj momčadi uoči posljednjih deset minuta (70:58).

Osam uzastopnih poena Lovre Bašića dalo je nadu Zadru u jednom trenutku, ali Cedevita je ipak uspjela sačuvati razliku i bez većih problema privesti utakmicu prema kraju.

Cedevitu su s po 18 poena predvodili Justin Cobbs i James Bell (sedam asistencija). Najbolji je kod Zadra bio Kristijan Krajina s 21 poenom, dok je Domagoj Vuković dodao 15 koševa i šest skokova.