Petar Jenjić • ponedjeljak, 08.10.2018.

Danas su odigrane još dvije utakmice drugog kola regionalne ABA lige, a u derbi susretu Crvena zvezda nije imala prevelikih problema na gostovanju kod Budućnosti. Do pobjede je stigla i Krka koja je bila bolja od Mornara...

Derbi susret drugog kola i repriza prošlosezonskog finala odigrana je u Podgorici gdje je Crvena zvezda dominantno stigla do pobjede protiv Budućnosti rezultatom 87:71 i tako ostala na stopostotnom učinku.

Bila je to potpuno jednosmjerna utakmica, a gledatelji u Morači nisu mogli biti zadovoljni izvedbom svoje momčadi. Nakon prve četvrtine gosti su imali devet koševa viška (22:13) i do kraja dvoboja nisu imali nikakvih problema po očuvanje prednosti. Na svako približavanje Zvezda je imala spreman odgovor.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Stratos Perperoglou s 20 poena, dok je Maik Zirbes dodao 19 koševa i šest skokova. Kod Budućnosti su po 11 poena ubacili Nemanja Gordić (šest asistencija) i Alen Omić (11 skokova).

Prvu pobjedu u sezoni upisala je slovenska Krka koja je na domaćem parketu sa 80:76 bila bolja od Mornara i tako ga ostavila bez trijumfa nakon prva dva kola.

Utakmica je bila vrlo izjednačena, a odlučena je tek u samoj završnici. Još je 35 sekundi prije kraja gostujuća momčad imala vodstvo 76:75, a tada je Domen Bratož doveo Krku u vodstvo. Isti je igrač, nakon što gosti nisu bili precizni, s linije slobodnih bacanja dodatno podebljao vodstvo, a do kraja njegova momčad nije napravila nijednu grešku koja bi ju koštala pobjede.

Po 14 koševa u redovima Krke ubacili su Jure Balažič i Jure Lalić (uz pet skokova za 22 i pol minute na terenu). Paolo Marinelli dodao je 11 koševa, dva skoka i tri asistencije za 24 i pol minute, a Dino Cinac tri poena i jedan skok za 13 minuta provedenih na terenu.

Gostima nije pomogao niti odlični Nemanja Vranješ s 25 poena, pet skokova i pet asistencija, kao ni Nikola Rebić s 18 koševa i pet dodavanja.