Drama u Sinju otišla na stranu Alkara, Kanaet zabio za pobjedu protiv Zaboka

Petar Jenjić • nedjelja, 07.10.2018.

Košarkaši Alkara u novu su sezonu ušli pobjedom na domaćem terenu protiv Zaboka, nakon velike drame slavili su ubačajem Domagoja Kanaeta rezultatom 84:82...

Pretposljednja utakmica 1. kola HT Premijer lige odigrana je u Sinju gdje je Alkar nakon velike drame stigao do pobjede protiv Zaboka rezultatom 84:82. Domaćin je u sezonu ušao s velikim promjenama na rosteru na kojem se, osim Amerikanca Josha Browna, nalaze svi igrači koji su barem podrijetlom iz Sinja.

Vrlo zanimljiva bila je večerašnja utakmica u kojoj je odlučila jedna lopta, a mogla je otići i na jednu i na drugu stranu. Domaćin je velikom energijom ipak uspio doći do pobjede.

Prvo poluvrijeme nešto je bolje stajao domaćin koji je u jednom trenutku imao i dvoznamenkastu prednost (31:21), a nakon 20 minuta imao četiri koša viška (37:33). Na startu drugog poluvremena Zabok odgovara visokim presingom po cijelom terenu na što domaćin nije imao odgovora pa je prednost ubrzo otišla na gostujuću stranu. Tako je u 28. minuti Zabok imao najvećih devet koševa viška (61:52).

Uzvratio je domaćin u narednom periodu te serijom 13:3 stigao do novog vodstva. Još minutu i pol prije kraja Alkar je imao šest koševa viška (80:74), ali nije uspio izdržati do kraja pa je iznimno raspoloženi Marko Tomas 12 sekundi prije kraja ubacio tricu za izjednačenje (82:82). Domaćin nije imao minutu odmora, a lopta je došla do Domagoja Kanaeta koji se uspio progurati do koša te u posljednjoj sekundi zabiti za pobjedu.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Josh Brown s 21 poenom, od čega 19 u drugom poluvremenu, te osam skokova i sedam asistencija. Hrvoje Vučić dodao je 17 koševa i pet skokova, a Gabriel Marić 15 poena.

Goste je predvodio Marko Tomas s 25 poena, šest skokova i pet asistencija, Krešimir Radovčić dodao je 13 koševa.