Cedevita lakoćom preko Vrijednosnica Osijek do prve pobjede sezone

Petar Jenjić • nedjelja, 07.10.2018.

Košarkaši Cedevite krenuli su u novu sezonu HT Premijer lige pobjedom protiv Vrijednosnica Osijek, na domaćem terenu slavili su rezultatom 82:59...

Nakon sinoćnje pobjede u Zadru, danas je druga momčad Cedevite, sastavljena posebno za HT Premijer ligu, bez većih problema stigla do pobjede protiv Vrijednosnica Osijek. Zagrebačka momčad na domaćem je parketu slavila rezultatom 82:59, u utakmici u kojoj prevelike napetosti nije bilo.

Tek je prva četvrtina bila u egalu jer je nakon prvih deset minuta minimalnu prednost imala gostujuća momčad (22:21). Već je druga četvrtina ponudila bolju igru Cedevite koja je na poluvrijeme otišla s devet koševa viška (43:34).

Kako je odmicalo vrijeme u trećoj dionici, bilo je jasno tko će na kraju izaći kao pobjednik. Uoči posljednjih deset minuta zagrebačka momčad imala je 21 poen prednosti koji je bez problema sačuvala do kraja.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Andrija Ćorić s 22 poena i sedam skokova, dok su po 13 koševa dodali Darko Bajo (pet skokova) i Antonio Jordano. Jedini dvoznamenkast kod gostiju bio je Abu Abdul - Malik s 22 poena i osam skokova.