Zadar do očekivane pobjede protiv novog prvoligaša

Petar Jenjić • utorak, 09.10.2018.

Košarkaši Zadra u prvenstvo Hrvatske krenuli su očekivanom pobjedom, večeras su slavili na gostovanju kod Bosca rezultatom 101:88...

Večeras je zaključeno prvo kolo HT Premijer lige u kojem je očekivano do gostujuće pobjede stigao Zadar koji je slavio kod novog prvoligaša Bosca. U konačnici je stigao do pobjede sa 101:88.

Veći dio prve četvrtine bio je izjednačen, a domaćin je posljednji puta vodio u sedmoj minuti (17:16). Serijom 8:0 Zadar do kraja dionice preokreće rezultat. Niz Zadrovih poena nastavio se i dalje pa je vrlo brzo stigao i do dvoznamenkaste prednosti (27:17).

Držao se Bosco još neko vrijeme vrlo dobro, u nekoliko navrata stigao do četiri koša minusa, ali Zadar je na sve imao odgovor. Na kraju prvog poluvremena gostujuća je momčad imala 13 poena prednosti (53:40), a dvoznamenkastu prednost do kraja utakmice nije ispustila.

Zadar je do pobjede predvodio Domagoj Vuković s 22 poena i 17 skokova, dok je Kristijan Krajina dodao 14 koševa i šest skokova. Mladen Primorac s 20 poena i David Scott Chavlovich s 14 koševa i pet asistencija bili su najbolji kod domaćina.