Drugi poraz Cibone, Igokea odnijela pobjedu u dramatičnoj završnici

Petar Jenjić • ponedjeljak, 08.10.2018.

Košarkaši Cibone upisali su poraz u drugom kolu regionalne lige, nakon dramatične završnice u Draženovu domu do pobjede je stigla Igokea sa 86:84...

Druga utakmica, drugi poraz za košarkaše Cibone u regionalnoj ABA ligi. Prva domaća utakmica donijela je dvoboj protiv Igokee i vrlo napetu završnicu iz koje je kao pobjednik izašla gostujuća momčad i tako upisala prvu pobjedu sezone.

Većim dijelom drugog poluvremena Cibona je bila u vodstvo, nakratko i dvoznamenkastom, ali nije ju uspjela sačuvati. Četiri sekunde prije kraja gosti su ubacili pobjednički koš.

Nijedna momčad nije se uspijevala ozbiljnije odvojiti tijekom prve četvrtine u kojoj je nešto bolje stajala Cibona i prvih deset minuta zaključila s dva poena prednosti (23:21). Većim dijelom druge četvrtine vodila je Igokea i to na krilima vrlo raspoloženih Save Lešića i Tomislava Zubčića, međutim, poluvrijeme je ipak otišlo na stranu zagrebačke momčadi (50:49).

Tricom Filipa Adamovića gosti su u 23. minuti imali poen prednosti (56:55) nakon čega Cibona radi seriju od 10:0 te tako dolazi do najviše prednosti na susretu. Nakon prekrasne akcije domaćin je stigao do vodstva 70:60, a poslije toga uslijedio je blagi pad i serija 7:0 gostiju.

Egal je ostao i u posljednjoj četvrtini, a dok se Cibona mučila u napadu, Domen Lorbek s dvije trice donio je svojoj momčadi poravnanje (78:78) četiri i pol minute prije kraja. Dvije minute kasnije Zubčić je donio prvo vodstvo gostima u drugom poluvremenu (82:80).

Dramatična završnica ostala je sve do kraja, a Igor Marić donio je Ciboni izjednačenje devet sekundi prije isteka vremena. Ipak, Adamović je zabio za pobjedu Igokee, pokušao je Marić nakon toga za tricu, ali nije pogodio.

Goste je do pobjede predvodio Tomislav Zubčić s 24 poena, dok je Sava Lešić dodao 19 koševa i 17 skokova. Josip Bilinovac sa 17 koševa i Johndre Jefferson s 15 poena i sedam skokova bili su najbolji kod Cibone.