Petar Jenjić • nedjelja, 07.10.2018.

Odigrane su još dvije utakmice drugog kola ABA lige u kojima su obje pobjede upisali domaćini. Partizan je u zanimljivoj utakmici slavio protiv Petrol Olimpije, dok je Mega Bemax bila uvjerljiva protiv FMP-a...

Nakon tijesnog slavlja kod Igokee, Mega Bemax slavila je i u drugoj utakmici sezone - ovoga puta nešto lakše. Rezultatom 89:61 porazila je FMP i nanijela mu prvi poraz. Domaćin je utakmicu prelomio u drugom poluvremenu u kojem je bio bolji za 23 koša (49:26).

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Adam Mokoka sa 16 koševa i sedam skokova, dok su po 14 poena dodali Nikola Mišković i Goga Bitadze (sedam skokova). Stefan Pot sa 16 poena i Dragan Apić s 15 koševa bili su najbolji kod gostiju.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u dvorani "Aleksandar Nikolić" gdje je Partizan ugostio Petrol Olimpiju i stigao do pobjede rezultatom 82:79. Srpska momčad tako ostaje na stopostotnom učinku, dok su gosti upisali prvi poraz.

Momčadi su se nekoliko puta izmjenjivale u vodstvu tijekom utakmice, a minutu i pol prije kraja Olimpija je imala poen prednosti. Tada Marcus Paige pogađa tricu, a nakon dobre obrambene reakcije poentirao je i Rade Zagorac. Iako smo u preostalom vremenu vidjeli još 19 poena, Partizan je u tom trenutku prelomio susret.

Upravo je Zagorac predvodio Partizan s 25 poena i tri ukradene lopte, dok je Marcus Paige dodao 13 koševa. Jan Špan s 24 koša i šest skokova bio je najbolji kod gostiju. Roko Badžim ubacio je tri poena za pet i pol minuta na terenu, dok je Luka Šamanić ostao bez ubačaja uz četiri skoka i jednu asistenciju.