Premiership, 8. kolo, 06.10.2018, 18:30 h
Manchester United
Manchester United 3:2 Newcastle
Newcastle

Mihaela Bradovski • subota, 06.10.2018.

Dva potpuno različita lica pokazao je Manchester United u susretu protiv Newcastlea. Očajno u prvom dijelu gdje je i gubio s 2:0 te sjajno u nastavku susreta kada je stigao do preokreta...

Jose Mourinho može odahnuti. Nakon prvog poluvremena bilo je teško reći kako igrači žele njegov ostanak, međutim govor u svlačionici između dva poluvremena je upalio i Manchester United odigrao je sjajnih drugih 45 minuta i napravio veliki preokret.

Newcastle je na odmoru vodio 2:0, David De Gea imao je još jednu veliku obranu, a gosti su oštećeni i za nedosuđeni kazneni udarac, no sve se to okrenulo u drugom dijelu gdje je Manchester briljirao i zaslužio preokret.

Već nakon deset minuta Newcastle je imao ogromnih 2:0. U sedmoj minuti Kenedy, igrač koji je ove sezone toliko toga promašivao, odlično je primio dodavanje Ayozea Pereza i zabio je za vodstvo.

Samo tri minute kasnije bilo je već 2:0 za goste. Jonjo Shelvey proigrao je Yoshinorija Muta koji šokira Old Trafford i zabija za 2:0.

Domaćin je bio u stanju šoka i ništa mu nije polazilo za nogom, a Newcastle se našao u sjajnoj prilici u 35. minuti kada Muto puca iz blizine, ali De Gea izvlači fantastičnu obranu i spašava United. U 41. minuti gosti su tražili kazneni udarac nakon igranja Younga rukom, očitog, ali Taylor šuti.

Mourinho je u svlačionicu otišao trkom i očito uspio pokrenuti svoju momčad. U drugom dijelu nizale su se prilika za prilikom i samo raspoloženi Dubravka spriječio je da United i ranije ne dođe do preokreta.

U 70. minuti pritisak se isplatio kada je Juan Mata odlično opalio iz slobodnog udarca i zatresao gostujuću mrežu, a pet minuta kasnije i Anthony Martial zabija. Odigrao je lijepu akciju s Paulom Pogbom i onda pogodio u kut.

United je krenuo po pobjedu, gosti su bili sabijeni u svojih 20 metara, a u 90. minuti pao je i pogodak za preokret. Ashley Young ubacio je s desne strane, u sredini je ostao nečuvani Alexis Sanchez i poslao loptu u mrežu za pogodak koji Josea Mourinha barem još neko vrijeme ostavlja na klupi Manchester Uniteda.