Premiership, 8. kolo, 07.10.2018, 15:15 h
Southampton
Southampton 0:3 Chelsea
Chelsea

Branimir Korać • nedjelja, 07.10.2018.

Chelsea je odigrao još jednu vrlo dobru utakmicu i upisao je pobjedu i na gostovanju kod Southamptona uz novi pogodak Edena Hazarda...

Nakon dva uzastopna remija u engleskom prvenstvu, Chelsea se vratio pobjedama. West Ham i Liverpool ostali su neporaženi u dvoboju s momčadi Maurizija Sarrija, međutim Southampton nije izdržao i Chelsea je visoko slavio na St. Mary'su s 3:0.

Mateo Kovačić ovaj put nije krenuo u početnoj postavi, njegovo mjesto u prvih 11 zauzeo je Ross Barkley iza kojeg je dobar nastup začinjen pogotkom i asistencijom.

Chelsea je prijetio od rane faze susreta, već u osmoj minuti mogao je do vodstva kada je Willian zaprijetio, no lopta je završila na okviru gola i nije bilo rezultatske promjene.

I domaćin je napadao i tražio pogotke, a najbliže mu je bio Danny Ings koji je u 26. minuti promašio čisti zicer.

Četiri minute kasnije Chelsea dolazi do vodstva. Barkley je lijepo u 16 metara proigrao Edena Hazarda koji takve šanse ne propušta i zabija za 1:0.

U prvom dijelu pogodaka više nije bilo, no zato u 57. minuti gosti povećavaju vodstvo. Olivier Giroud lijepo je pronašao Barkleyja koji podiže na 2:0 i u biti rješava pitanje pobjednika.

U posljednjim trenucima susreta domaćin je još jednom morao po loptu u mrežu, ovaj put Hazard je proigrao Alvara Moratu koji stavlja točku na i i potvrđuje pobjedu golom za 3:0.

Kovačić je ušao u igru u 81. minuti zamijenivši Barkleyja.

• serieA08.10.2018. u 12:09
    napokon chelsea igra nogomet....nakon ovakve predstave barkleya treba li se kovačić bojati za mjesto u prvih 11 ?