Luka Babić najbolji u porazu Istanbula, Ivan Buva skroman u pobjedi Bešiktaša

Petar Jenjić • subota, 13.10.2018.

Četiri utakmice drugog kola turske košarkaške lige odigrane su danas, a u nama najzanimljivijoj Luka Babić predvodio je Istanbul koji je ipak poražen na gostovanju kod Tofaša...

Do prve pobjede sezone stigao je Bešiktaš koji je na domaćem terenu svladao Pinar Karsiyaku sa 61:57 i tako joj nanio drugi poraz. Iako to konačan rezultat možda ne sugerira, domaćin je tijekom posljednje četvrtine uspješno čuvao prednost i obranio se od svih pokušaja gostiju. Osam sekundi prije kraja Pinar Karsiyaka stigla je na tri koša minusa (70:67), ali Robin Benzing na drugoj je strani, s linije slobodnih bacanja, osigurao pobjedu.

Upravo je Benzing s 12 poena predvodio Bešiktaš do pobjede, Ivan Buva dodao je šest (3/8 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 0/1), pet skokova i dvije ukradene lopte za 21 minutu na terenu. Erving Walker s 14 koševa i šest skokova predvodio je goste.

Do nove pobjede stigao je Tofaš koji je na domaćem terenu bio bolji od Istanbula sa 73:61. Nakon što su gosti kudikamo bolje odigrali prvu četvrtinu, u sljedeće dvije igrala je jedna momčad. Tofaš je uoči posljednjih deset minuta tako imao 16 koševa prednosti (54:38) što je bez većih problema uspio obraniti do kraja.

Diante Garrett sa 17 poena i osam asistencija bio je najbolji u pobjedničkim redovima. Goste je predvodio Luka Babić koji je za 35 i pol minuta ostvario učinak od 18 poena (2/6 za dva, 4/6 za tricu, slobodna bacanja 6/6), šest skokova i pet asistencija.