Cibona se vratila iz velikog minusa pa poražena u produžetku kod FMP-a

Branimir Korać • subota, 13.10.2018.

Iako se vratila iz visokog zaostatka i izborila produžetak, Cibona nije uspjela slaviti u gostima kod FMP-a. Domaćin je u dodatnih pet minuta bio bolji i upisao drugu ovosezonsku pobjedu...

Niti iz trećeg pokušaja Cibona nije uspjela upisati pobjedu u ABA ligi ove sezone. Ovaj put gostovala je kod FMP-a koji je bio bolji s 93:88 u produžetku. Domaćin je mogao i lakše do pobjede, imao je u posljednjoj dionici i 15 poena viška, no Cibona je uspjela u završnici doći do produžetka uz dva ubačena slobodna bacanja Karla Uljarevića tri sekunde prije kraja regularnog dijela.

Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri bez nekih većih odvajanja, FMP je uglavnom imao vodstvo, Cibona je bila bolja u samom otvaranju utakmice gdje se istaknuo Gilbert, no domaćin je brzo uhvatio priključak i preuzeo kontrolu nad rezultatom.

Ulazak u drugo poluvrijeme bio je prilično loš s gostujuće strane, više od šest minuta Cibona nije mogla do poena, domaćin je napravio 10:0 i pobjegao na 54:41.

U zadnjoj dionici kada je Rebec sedam minuta prije kraja ubacio za 69:54, činilo se da je prelomio utakmicu i da Cibona kreće prema dolje. Međutim gosti su se borili i serijom 9:0 približili su se na šest razlike.

Kako je susret odmicao, tako je i Cibona sve više hvatala priključak da bi vezanim tricama Markote i Uljarevića 50 sekundi prije kraja poravnala na 77:77. Nakon toga Jeremić je ubacio dva slobodna bacanja, Uljarević također i otišlo se u produžetak.

Tamo je tricom Marića povela 84:83 dvije minute prije kraja, uzvratio je istom mjerom nakon dva skoka u napadu Bursać, a kada je u sljedećem napadu Marić promašio tricu, a na drugoj strani Apić pogodio, FMP je otišao na plus četiri i Cibona se više nije uspjela vratiti.

Imala je priliku u posljednjoj minuti kada je imala napad kod 88:86, no Markota nije pogodio tricu i do kraja je FMP sačuvao vodstvo i upisao pobjedu.

Kod FMP-a po 25 poena ubacili su Marko Jeremić i Dragan Apić (šest skokova), a Matic Rebec dodao je 18 poena, deset asistencija i sedam skokova.

U Ciboninim redovima Dominic Gilbert ubacio je 17 poena, a Damir Markota 12 poena uz pet skokova.