Zadar ostaje na nuli, Petrol Olimpija rano se odvojila i bez problema slavila

Branimir Korać • nedjelja, 14.10.2018.

Košarkaši Zadra niti u Ljubljani nisu uspjeli doći do prve pobjede u ABA ligi ove sezone. Petrol Olimpija je u nekoj mjeri rutinski stigla do pobjede, imala je jedno razdoblje koje je Zadar mogao bolje iskoristiti i odvesti utakmicu na drugu stranu, ali se izvukla i mirno slavila...

Nakon poraza u Zaboku, Zadar je upisao poraz i u Ljubljani protiv Petrol Olimpije. Nakon početnih 2:2 Olimpija je preuzela vodstvo i do kraja susreta Zadar je cijelo vrijeme bio u minusu.

Bila je to ipak nešto bolja predstava od one katastrofe iz drugog poluvremena u Zaboku, međutim i dalje je to ispod potrebne razine da bi se pobjeđivalo u regionalnoj ligi. Zadar ima problema, priličnih i ako želi osigurati koliko-toliko mirniji nastavak sezone, morat će reagirati na tržištu.

Olimpija je napravila dobar dio posla odličnim ulaskom u utakmicu. Već nakon tri i pol minute igre bila je na dvoznamenkastoj prednosti (14:4), a prvu četvrtinu riješila je u svoju korist s 29:16.

Do odlaska na odmor Ljubljančani su mirno održavali prednost, no u drugom dijelu Zadar je počeo pokazivati znakove buđenja.

U trećoj dionici Olimpija je ušla u krizu i Zadar se uspio približiti na 57:54, imao tri napada za potpuno hvatanje priključka i nije ih realizirao.

Odmah na startu posljednje dionice Grant je smanjio na 58:56, ali gosti ipak nisu došli do posjeda za poravnanje. Olimpija je nakon toga napravila seriju 12:2, pobjegla na dvoznamenkastu prednost i do kraja susreta više nije bilo prilike za goste i domaćin je slavio 91:81.

Luka Božić predvodio je goste s 20 poena i pet skokova, a Malcolm Grant dodao je 16 poena. Kod domaćina po 19 poena upisali su Jan Špan (6/10 trica) i Miha Lapornik (šest asistencija).