Tomislav Zubčić briljirao, Igokea ipak ostala kratka protiv Budućnosti

Branimir Korać • ponedjeljak, 15.10.2018.

U još dva nedjeljna dvoboja u ABA ligi sjajnim nastupima istaknuli su se Tomislav Zubčić i Nemanja Vranješ, no Zubčićeva Igokea je poražena dok je Vranješov Mornar slavio...

Aktualni prvak ABA lige gostovao je u drugom kolu u Laktašima kod Igokee i upisao je pobjedu 85:78. Domaćinu nije pomogla sjajna utakmica Tomislava Zubčića koji je briljirao u dresu Igokee, ali nedostajala je prava podrška suigrača.

Zubčić je za 29 minuta provedenih na parketu ubacio 32 poena uz šut za dva 3/8, za tricu 6/7 i slobodna bacanja 8/9 čemu je dodao deset skokova i četiri ukradene lopte.

"Mi smo očekivali ovakvu utakmicu, tešku, ratničku jer je Igokea dobra momčad. Par Lešić - Zubčić je odličan, pravi probleme i jako ih je teško čuvati. S druge strane, mi smo umorni, igrali smo protiv Armanija. Čestitke i domaćinu, mislim da će ova momčad stvoriti probleme mnogima. Bio bih zadovoljniji da smo u trenucima kada smo vodili prelomili utakmicu, ali još uvijek nisam zadovoljan načinom na koji igramo u obrani i to moramo popraviti", rekao je nakon susreta Aleksandar Džikić.

Osim Zubčića kod Igokee Sava Lešić je ubacio 12 poena, a Darko Talić 11. Kod Budućnosti Coty Clarke ubacio je 19 poena, a Nemanja Gordić 17 uz šest asistencija.

U drugom susretu drama u završnici, ali ipak pobjeda domaćeg Mornara protiv Partizana 97:94. Partizan se vratio iz visokog zaostatka odličnom igrom u posljednjoj četvrtini gdje je ubacio 35 poena i opasno zaprijetio, ali Mornar se izvukao.

Imali su Beograđani na kraju susreta šut za produžetak, Marcus Paige pokušao je tricom izboriti dodatnih pet minuta, ali nije pogodio i domaćin je proslavio pobjedu.

Sjajnu utakmicu odigrao je Nemanja Vranješ koji je ubacio 26 poena (5/5 za tricu, 11/12 slobodna) uz pet skokova, a Bronson Koenig dodao je 23 poena i pet asistencija. Kod gostiju Đorđe Gagić ubacio je 23 poena, a Paige 20 uz šest asistencija.