Krka poražena kod Crvene zvezde, Marinelli najbolji kod gostiju

Branimir Korać • subota, 13.10.2018.

U prvom susretu trećeg kola ABA lige Crvena zvezda je bez problema svladala Krku iz Novog Mesta. Prvo ime gostiju bio je hrvatski internacionalac Paolo Marinelli...

Crvena zvezda nije dopustila iznenađenje na otvaranju trećeg kola ABA lige. Ugostila je Krku iz Novog Mesta i upisala je pobjedu 80:66 u susretu u kojem je u potpunosti kontrolirala rezultat.

Serijom 16:3 u prvoj četvrtini Zvezda je pobjegla na 23:11, stvorila je dvoznamenkastu prednost i praktički do samog kraja susreta imala dvoznamenkastu razliku.

Samo u jednom trenutku tijekom drugog dijela Krka je uspjela smanjiti na 53:44, ali Zvezda je odmah uzvratila sa 7:0 i do kraja susreta mirno odrađivala posao.

Domaćin je tako ostao stopostotan, a predvodili su ga Billy Baron s 13 poena te s po deset poena Joe Ragland i Dušan Ristić (šest skokova).

Kod Krke Paolo Marinelli za 25 minuta ubacio je 15 poena (5/7 za dva, 0/1 za tri, 5/5 slobodna), uhvatio četiri skoka i podijelio sedam asistencija. Po deset poena dodali su Jure Lalić (3/5 za dva, 4/4 slobodna) i Luka Lapornik.