Cedevita ponovno razočarala, Mega zasluženo slavila u Zagrebu

Branimir Korać • subota, 13.10.2018.

Svi hrvatski ABA ligaši ovu subotu upisali su poraze. Zadar je poražen u hrvatskom prvenstvu u Zaboku, Cibona u Beogradu kod FMP-a, a Cedevita je na svom parketu poražena od Mege Bemaxa...

Velika su bila očekivanja od Cedevite od samog početka sezone, ali stvari još niti blizu ne funkcioniraju kako bi trebalo. Ako računamo i ABA Superkup, u regionalnoj ligi i Eurokupu Cedevita je ove sezone zasad odigrala sedam utakmica i upisala čak četiri poraza. Dva puta bila je bolja od Zadra i jednom uz dosta muke od Albe, ostalo su bili porazu.

Bilo je dovoljno vidjeti lica Mateja Mamića i Mladena Vebera krajem dvoboja protiv Mege kako bi se moglo očitati što misle o ovakvom početku sezone.

Mega je stvorila ogromne probleme Cedeviti, posebno u drugom poluvremenu energijom i dobrom igrom na obje strane parketa unijela je dodatnu nervozu kod domaćina i Cedevita se našla u priličnom zaostatku.

Od početka susreta Cedevita nije uspjela preuzeti kontrolu nad rezultatom. Konstantno je hvatala zaostatak, ali u završnici prvog dijela u tome je i uspjela. Na odmor se otišlo s poravnatih 47:47 i očekivao se bolji nastup u nastavku.

Međutim nije bilo nekih promjena. Benite je tricom u prvom napadu drugog poluvremena doveo Cedevitu u vodstvo 50:47, nakon toga gosti rade seriju 9:0 i vraćaju prednost na svoju stranu.

Krajem treće i početkom četvrte dionice u nekoliko navrata Cedevita je uspjela smanjiti zaostatak na tri poena razlike, ali svaki put gosti su uzvratili i nijednom do kraja susreta Cedevita nije imala posjed za potpuni priključak.

Kada je u završnici Mega pobjegla na dvoznamenkastu prednost, svemu je bio kraj. Cedevita je smanjila na minus šest, imala napad za dodatno približavanje, Magette nije ubacio tricu i Mega je proslavila pobjedu 95:86.

Predvodili su je Ognjen Čarapić sa 17 poena i Goga Bitadze sa 16 poena i 13 skokova. Kod Cedevite Justin Cobbs ubacio je 16 poena uz sedam asistencija, James Bell 15 poena uz deset skokova, a Pablo Aguilar deset poena uz 13 skokova.