Cedevita lakoćom svladala Split u drugom kolu HT Premijer lige

Jan Šneler • nedjelja, 14.10.2018.

Aktualni prvak Hrvatske, zagrebačka Cedevita nije imala nikakvih problema na gostovanju na Gripama protiv Splita...

Cedevita je prilično lako svladala Split u drugom kolu HT Premijer lige. Momčad koju u domaćem natjecanju vodi Slaven Rimac već nakon prve četvrtine pokazala je kako je kvalitetniji protivnik.

Prvih deset minuta Cedevita je odradila sjajno u napadačkom dijelu i postigla 25 koševa te je okončala prvu četvrtinu s vodstvom od sedam razlike. Prije odmora, gosti su samo povećavali prednost da bi na poluvrijeme otišli s dvoznamenkastih deset poena razlike (32:42).

Već tada je bilo jasno kako će Split teško moći dohvatiti goste iz Zagreba. U trećoj četvrtini, Cedevita je još jače krenula u napad nastojeći što ranije završiti susret. Polaganjem Antonia Jordana dvije minute do kraja treće četvrtine, Cedevita je došla do velikih 22 poena prednosti (37:59) i to je bio trenutak kada smo mogli odrediti pobjednika.

Do kraja susreta, Split je uspio malo smanjiti zaostatak, no jasno bilo je nemoguće očekivati da će se uspjeti vratiti. Cedevita je tako slavila rezultatom 61:77 i upisala drugu pobjedu u natjecanju. Najbolji je kod gostiju bio Toni Perković s 21 košem i četiri asistencije, dok je Toni Katić ostvario učinak od 11 poena, osam asistencija i četiri skoka. U momčadi Splita, Michael Jamal Cobbins postigao je 14 koševa i dodao pritom devet skokova.