Cibona preokretom u drugom poluvremenu slomila otpor Šibenika

Petar Jenjić • ponedjeljak, 15.10.2018.

Košarkaši Cibone uspjeli su doći do druge pobjede sezone, u drugom kolu HT Premijer lige Vukovi su na domaćem terenu, nakon preokreta, svladali Šibenik s 92:87...

Drugu utakmicu sezone u HT Premijer ligi odigrala je Cibona u Draženovu domu gdje je tražila i drugu pobjedu. Protivnik je bio Šibenik, a zagrebačka momčad uspjela je u svom naumu, ali dosta teže nego se to prije početka moglo očekivati.

Vukovi su do druge pobjede stigli rezultatom 92:87 i tako večerašnjem protivniku nanijeli prvi poraz sezone. Šibenčani su odigrali vrlo dobru utakmicu, ali osjetio se deficit pod košem, o čemu dovoljno govori 13 skokova više domaće momčadi.

Prvo je poluvrijeme, a posebno druga četvrtina pripali gostujućoj momčadi koja je u nekoliko navrata imala i 13 koševa viška. Istom su razlikom i zaključili prvih 20 minuta (51:38).

Ipak, drugo poluvrijeme donijelo je i Cibonin preokret. Vukovi su u četiri i pol minute nastavka serijom 16:2 prešli u vodstvo (54:53). Nisu se gosti predavali, nakratko su u posljednjoj četvrtini ponovno prešli u vodstvo (71:70), ali to je bilo sve.

Egal je ostao sve do same završnice, dvije minute prije kraja vrlo raspoloženi Martin Junaković smanjio je na minus dva (86:84). Ipak, s četiri uzastopna poena Cibona je prelomila utakmicu u svoju korist.

Dominic Gilbert s 18 poena predvodio je Cibonu do pobjede, dok je Bradis Raley-Ross dodao 16 koševa. Martin Junaković s 30 poena i osam dodavanja bio je najbolji kod gostiju, Pavao Paić i Toni Nakić ubacili su po 15 koševa.