Gorica lakoćom protiv Bosca, kao i Vrijednosnice protiv Škrljeva, Alkar ostao stopostotan

Petar Jenjić • subota, 13.10.2018.

Odigrane su još tri utakmice drugog kola HT Premijer lige u kojima su bez prevelike drame pobjede upisali domaćini. Do prvog slavlja u sezoni tako je stigla Gorica i Vrijednosnice Osijek, dok je na stopostotnom učinku ostao Alkar...

Prvu pobjedu u sezoni upisali su košarkaši Vrijednosnica Osijek koje na domaćem parketu nisu imale prevelikih problema protiv Škrljeva kojeg su svladale rezultatom 97:79. Domaćin je u susret krenuo sa 6:0, a prednost nije ispuštao sve do kraja. Uoči posljednjih deset minuta imao je 25 koševa viška (83:58), a do kraja utakmice Škrljevo je uspjelo tek ublažiti poraz.

Brokere je do pobjede predvodio Abdul-Malik Abu sa 17 poena i 11 skokova, Jakov Mustapić dodao je 16 koševa i pet skokova, a Ozren Pavlović 15 poena. Goste je predvodio Corey Spence s 20 poena, dok je Achraf Yacoubou dodao 17 koševa.

Prvo slavlje sezone upisala je i Gorica koja je na domaćem terenu pregazila Bosco i nanijela mu još jedan poraz. Goričani su do pobjede stigli sa 98:68, a već je nakon prve četvrtine bilo sve riješeno. Naime, domaćin je prvih deset minuta zaključio s prednošću od 32:9.

Ljubo Prgomet s 22 poena predvodio je domaću momčad do pobjede, Marko Baković dodao je 16 koševa, a po 15 poena ubacili su Karlo Mikšić i Marin Zrnić. Najbolji je kod gostiju bio Petar Ogrizović s 13 koševa, šest skokova i pet asistencija, Stjepan Tešija dodao je 12 poena i pet skokova.

Prednost domaćeg terena na startu sezone na najbolji je mogući način iskoristio Alkar koji je u drugoj utakmici pred svojim navijačima stigao do pobjede. Večeras je bio bolji od Hermes Analitice rezultatom 96:82. Većim dijelom susreta domaćin je bio bolja momčad, a susret je prelomio u trećoj četvrtini koju je dobio s 33:19 i uoči posljednje dionice imao okruglih 20 razlike (82:62).

Hrvoje Vučić s 23 poena predvodio je Alkar, dok je Josh Brown dodao 21 koš, sedam skokova i pet asistencija, a po 18 poena Bruno Markulin i Dino Šipić (deset skokova). Najbolji je u redovima Hermesa bio Jakov Vladović s 25 poena i pet skokova, Roko Rogić zaključio je susret s 15 koševa, a Hrvoje Garafolić s 12 poena.