Zadar se osramotio u Zaboku, domaćin ga pregazio u drugom dijelu i odnio pobjedu

Branimir Korać • subota, 13.10.2018.

Košarkaši Zadra upisali su poraz na gostovanju u Zaboku u drugom kolu HT Premijer lige i to nakon što su vodili s 24 razlike i nonšalantnim pristupom u drugom dijelu dozvolili domaćinu čak 64 poena za 20 minuta...

Sramotan nastup Zadra u drugom kolu HT Premijer lige, sramotan u drugom dijelu nakon što je u prvom poluvremenu dobro odrađivao posao i imao ogromnu prednost.

Međutim ono što su gosti odigrali u drugih 20 minuta nema veze s ozbiljnom košarkom. Očajna obrana, manjak zalaganja i ispuštanje prednosti od čak 24 koša te primljenih čak 64 poena za 20 minuta kao da su igrali protiv euroligaške momčadi, a ne protiv Zaboka.

Domaćinu svaka čast, hrabro se borio i nije odustajao te je na kraju zasluženo nagrađen. I u završnici susreta kada je Mario Little šuterski držao Zadrane u nekakvom rezultatskom egalu, Zabok nije posustao i pao pod pritiskom te je na kraju slavio.

Nije tako dobro počelo za domaćina, u prvim minutama drugog dijela bio je u ogromnom zaostatku, gubio je u nekoliko navrata s 24 razlike i činilo se da je u izgubljenoj poziciji, ali sredinom treće dionice Tomas, Radovčić, Šarac i Jambrović rade seriju 14:0 za tri minute i spuštaju na jednoznamenkasti zaostatak.

U tom trenutku Zadrani su se izgubili, potpuno je nestalo samopouzdanja i domaćini su se sve više približavali da bi u 35. minuti stigli do poravnanja.

Do kraja susreta vodila se neizvjesna bitka, Roko Galić pogađao je trice na jednoj strani, Mario Little na drugoj, ali nakon što je Zabok otišao na četiri poena viška, uspješno je zadržao vodstvo do kraja susreta te slavio 91:88.

Marko Tomas u domaćem sastavu ubacio je 33 poena uz sedam skokova, a Roko Galić dodao je 18 poena. Kod Zadra Malcom Grant ubacio je 20 poena uz pet asistencija, a Mario Little dodao je 18 poena (5/7 trica).