Jednosmjeran derbi, Cibona pregazila Zadar u Draženovu domu

Petar Jenjić • ponedjeljak, 29.10.2018.

U susretu četvrtog kola HT Premijer lige košarkaši Cibone lakoćom su stigli do pobjede protiv Zadra, na domaćem terenu stigli su do pobjede 76:55...

Stopostotan učinak u domaćem prvenstvu zadržala je Cibona koja je u posljednjem susretu četvrtog kola ugostila Zadar. Zagrebačka momčad u konačnici je stigla do visoke pobjede 76:55 te tako, jedina uz Cedevitu, ostala neporažena.

Bila je ovo potpuno jednosmjerna utakmica u kojoj je Zadar pokazao potpuno drugačiju košarku od one protiv Partizana prije nekoliko dana. Cibona je tijekom utakmice imala i 28 koševa viška te je u končanici zasluženo stigla do pobjede.

Cibona je vrlo brzo stigla do značajnije prednosti kojom se potpuno odvojila od gostujuće momčadi. Napravila je seriju od 18:2 i u sedmoj minuti imala vodstvo od 21:6.

Zadar nije imao pravog odgovora u prvom poluvremenu i domaćin je bez većih problema održavao dvoznamenkastu prednost. Stizali su gosti na 11 koševa minusa, ali više od toga nije išlo. Imala je zagrebačka momčad i do 18 poena prednosti, a prvo je poluvrijeme zaključila sa +16 (40:24).

Nastavak susreta nije donio prevelike rezultatske promjene. Cibona je i dalje održavala stečenu razliku i bez većih problema privela utakmicu prema kraju.

Ivan Novačić s 13 koševa predvodio je Cibonu do slavlja, dok su po deset koševa dodali Bradis Raley Ross i Johndre Jefferson (deset skokova). Malcolm Grant s deset poena bio je jedini dvoznamenkast kod Zadra, a tomu je dodao šest asistencija.