Premiership, 11. kolo, 04.11.2018, 17:00 h
Chelsea
Chelsea 3:1 Crystal Palace
Crystal Palace

Jan Šneler • nedjelja, 04.11.2018.

U 11. kolu engleske Premierlige, Chelsea je uspješno svladao Crystal Palace i tako upisao osmu pobjedu u natjecanju...

Nakon jučerašnjeg remija Liverpoola, Chelsea je današnjom pobjedom ponovno došao na drugo mjesto ljestvice. Zajedno s Liverpoolom i Manchester Cityjem, Chelsea čini trojac koji je još uvijek neporažen čime svako kolo postavljaju novi rekord. Danas je Chelsea zasluženo slavio protiv Crystal Palacea.

Od prve minute domaći su nametnuli svoj ritam, napadačku igru uz veliki posjed lopte. Gosti su pokušavali nešto preko kontranapada i brzog izlaska iz obruča u koji su ih domaći stisnuli, no ništa značajnije nisu kreirali. Nakon malo više od pola sata, Chelsea konačno dolazi do pogotka. Lijepo je centaršut ispratio Alvaro Morata i pogodio za vodstvo domaćih.

Domaći su nastavili s pritiskom i vrlo brzo došli do drugog pogotka preko Williana koji je ipak bio poništen zbog zaleđa Brazilca. U nastavku susreta, iako nisu bili pretjerano napadački aktivni, gosti dolaze do izjednačenja. Lijepim udarcem 1:1 je postavio Andrew Townsend.

Maurizio Sarri je odlučio u posljednjih pola sata uvesti još dva ofenzivca pa su tako ušli Eden Hazard i Mateo Kovačić. Napadačka igra koju forsira talijanski trener opet se isplatila jer je u 65. minuti ponovno nakon ubačaja Morata zabio za novo vodstvo domaćih.

Danas je definitivno španjolska struja vodila Chelsea jer je pet minuta kasnije pobjedu potvrdio Pedro. Na samom kraju susreta mogao je Morata doći i do hat-tricka, ali je slabo pucao u izglednoj poziciji. Kao što smo napomenuli, Kovačić je odigrao nešto malo manje od pola sata bez značajnijeg učinka.