Liga prvaka, skupina B, 7. kolo, 10.11.2018, 20:00 h
RK Zagreb 24:22 Celje Pivovarna L.
Celje Pivovarna L.

Važna pobjeda Zagreba u prvom od dva susreta s Celjem

Mihaela Bradovski • subota, 10.11.2018.

Rukometaši PPD Zagreb stigli su do 24:22 slavlja u sedmom kolu skupine B Lige prvaka. Ovom pobjedom sastav Line Červara na ljestvici je preskočio upravo goste iz Celja, koji na sedmoj poziciji sada zaostaju za bod...

Prva od dvije utakmice Zagreba i Celja, unutar osam dana, završila je slavljem domaće momčadi, koja je svih 60 minuta utakmice bila u rezultatskom plusu. Početnih deset minuta utakmice Zagrebovi su rukometaši diktirali tempo, pogađali svoje prilike i nakon drugog pogotka Mandića poveli sa 6:2.

Tomaž Ocvirk tada je zatražio minutu odmora, jer njegova je momčad u tim početnim minutama nanizala previše promašaja, no po povratku na parket situacija se ne mijenja, barem ne do posljednje četiri minute prvog dijela. Celje preko Horžena i Accambraya uspijeva iskoristiti period bez Zagrebovog pogotka i smanjiti na 9:11.

Novo odvajanje Červarova momčad postiže s početkom serije najboljeg strijelca susreta, Zagrebova kapetana Zlatka Horvata. Svoj prvi pogodak Horvat postiže tek u 35. minuti, no naredni period, narednih 10 minuta, u potpunosti pripada njemu, te na drugoj strani Drašku Nenadiću.

Horvat je do polovice drugog dijela postigao pet zgoditaka, četiri uzastopna te se klupa Celja odlučila na promjenu na vratima koja se u narednim minutama pokazala pogotkom. Panjtar upisuje četiri važne obrane, po dvije minute isključenja prvo zarađuje Mandić, a zatim i Burić i Celje u 52. minuti, korak po korak, stiže na korak do izjednačenja.

Iduće četiri minute igralo se pogodak za pogodak, a nakon što dvije minute prije kraja Accambray promašuje Qerimi zabija za 24:21 i mirniji ulazak u samu završnicu, koju nije moglo poremetiti niti nepotrebno isključenje Vekića.

Na Horvatovih šest golova David Mandić nadodao je svoja četiri, a treba spomenuti i učinak vratara Kastelica koji je zaustavio devet protivničkih pokušaja. Jedan manje skupio je Klemen Ferlin u dresu Celja, Panjtar je ostao na spomenuta četiri dok je napad gostiju predvodio Branko Vujović s pet golova.