Škrljevo pružilo dobar otpor, Cedevita ipak do pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 11.11.2018.

Košarkaši Cedevite upisali su i šestu pobjedu u šestoj utakmici domaćeg prvenstva, na domaćem su terenu sa 86:79 bili bolji od Škrljeva...

Na stopostotnom učinku ostala je Cedevita čija je druga momčad danas odigrala utakmicu šestog kola HT Premijer lige u kojoj je bila domaćin Škrljevu. U konačnici su gosti pružili vrlo dobar otpor, držali su se do samog kraja utakmice, ali do iznenađenja nisu stigli.

Nakon prvih deset minuta činilo se kako će to biti laganiji posao za Cedevitu. Zagrebačka je momčad imala vodstvo od 29:12, ali kako je utakmica odmicala gosti su se sve više približavali. Tako je početkom treće četvrtine Škrljevo prešlo u vodstvo koje je imalo u nekoliko navrata.

Uoči posljednje četvrtine Cedevita je imala dva poena viška (59:57), a otvorila ju je serijom 7:2. Držala se gostujuća momčad i u ostatku utakmice jako dobro, nekoliko je puta došla i na tri koša zaostatka, ali domaćin je sve napade uspio odbiti.

Cedevitu je do pobjede predvodio Domagoj Bošnjak s 22 poena i sedam skokova, dok je Tyler Wideman dodao 17 koševa i devet skokova. Najbolji je kod Škrljeva bio Achraf Yacoubou s 19 koševa.