Novačić izvukao Ciboni pobjedu, Vladović sa zvukom sirene srušio Šibenik

Petar Jenjić • nedjelja, 11.11.2018.

Odigrane su još dvije vrlo zanimljive utakmice u Prvenstvu Hrvatske. Hermes Analitica uspjela je doći do pobjede protiv Šibenika ubačajem Jakova Vladovića u posljednjoj sekundi, dok je Cibona na krilima Ivana Novačića uspjela pobijediti protiv Zaboka...

Do treće pobjede sezone stigla je Hermes Analitica koja je na domaćem terenu preokrenula protiv Šibenika i slavila sa 88:86. S druge strane, Šibenik je sada pao na omjer od dvije pobjede i četiri poraza.

Gostujuća momčad vodila je cijelu utakmicu, a već je nakon prve četvrtine imala velikih 28:12. Ipak, kako je utakmica odmicala Hermes se polako približavao i stigao do vodstva 78:76 u posljednjoj četvrtini. 17 sekundi prije kraja, pri rezultatu 86:86, Šibenik je imao napad, ali loptu je ukrao Jakov Vladović koji je položio za pobjedu svoje momčadi.

Upravo je Vladović predvodio domaćina do pobjede s 22 poena, osam skokova i osam asistencija, Hrvoje Garafolić dodao je 16 koševa i šest skokova. Šibenik je predvodio Martin Junaković s 27 koševa i deset asistencija, ali i šest izgubljenih lopti.

Niti 24 sata nakon gostovanja u Beogradu pred Cibonom je bilo gostovanje u domaćem prvenstvu protiv Zaboka. U vrlo uzbudljivoj utakmici zagrebačka momčad nadoknadila je zaostatak u posljednjoj četvrtini i u konačnici stigla do pobjede sa 74:73, pete ove sezone.

Koristio je Zabok jako dobro Ciboninu jučerašnju utakmicu, vodio je većim dijelom utakmice, a na početku posljednje četvrtine imao je 14 koševa viška (63:49). Ipak, u samu završnicu Zabok je ušao s vodstvom 73:72, da bi 18 sekundi prije kraja Ivan Novačić zabio za pobjedu Vukova. Isti je igrač zabio i prethodnih šest poena svoje momčadi. Zabok je preko Batura pokušao doći do pobjede, ali igrač domaće momčad nije pogodio.

Damir Markota s 15 poena i sedam skokova predvodio je Cibonu, dok je Novačić dodao 12 koševa. Ivan Batur s 19 koševa i Krešimir Radovčić s 18 poena i pet asistencija bili su najbolji kod Zaboka.