Drama u dalmatinskom derbiju, Kedžo promašio šut za pobjedu, Zadar upisao pobjedu

Petar Jenjić • ponedjeljak, 12.11.2018.

Košarkaši Zadra svladali su Split na Gripama u posljednjem susretu šestog kola HT Premijer lige. U vrlo zanimljivoj utakmici gosti su stigli do pobjede sa 76:75, domaćin je imao šut za pobjedu kojeg je propustio realizirati...

Posljednja utakmica šestog kola HT Premijer lige odigrana je na Gripama gdje su u dalmatinskom derbiju snage odmjerili Split i Zadar. U konačnici su do pobjede, četvrte ove sezone, stigli gosti koji su slavili rezultatom 76:75.

Bila je to utakmica s dosta uspona i padova na obje strane. Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu, dok je u većini drugog bolje igrao Zadar. Posljednji napad pa tako i šut za pobjedu, imao je Split preko Matea Kedže, ali igrač domaće momčadi nije uspio pogoditi.

Split je od samog početka pokazao jako dobru košarku. Prvih pet minuta nije bilo prevelikog odvajanja ijedne momčadi (10:10), ali tada je krenuo domaćin koji do kraja prve četvrtine nije primio nijedan poen, pri čemu je napravio seriju od 12:0.

Uspijevao je Zadar tijekom druge četvrtine doći na šest koševa minusa, ali Split je na sve imao odgovor. Imali su Žuti i 12 koševa viška, a na poluvrijeme su otišli sa sedam poena prednosti, bilo je 44:37.

Split je stao na početku drugog poluvremena, a Zadar je igrao na krilima raspoloženog Williama Magarityja koji je u seriji od 14:0 ubacio deset koševa. Računajući završnicu druge i veći dio treće četvrtine Split je ubacio samo dva poena. U 27. minuti Mario Little ubacio je tricu za 12 koševa prednosti gostiju (58:46).

Zadar je imao rezultatsku kontrolu tijekom prve polovice posljednje četvrtine. Vodili su gosti s 12 razlike (70:58), ali uslijedila je serija Splita od 12:0 i izjednačenje tri i pol minute prije kraja. Drama je ostala sve do samog kraja. Gosti su imali minimalno vodstvo (76:75), a posljednji napad domaćin. Šut za pobjedu uzeo je Kedžo, ali lopta je izašla iz koša.

Goste je do pobjede predvodio William Magarity sa 17 poena za samo 17 minuta na terenu, dok su po 16 koševa dodali Mario Little i Mislav Brzoja. Mateo Kedžo s 18 poena i Pavle Marčinković sa 16 koševa i sedam asistencija bili su najbolji kod Splita.

• narada10812.11.2018. u 22:11
    po naslovu ispada da je Kedzo kriv, a igrao majstorski, najbolji igrac na parketu. nego njegov playmaker je dosta toga zas...o veceras, tako i u zadnjem napadu. Nadam se da ce mali dobro analizirati ovu utakmicu, jer ocito ima neke ambicije da igra za repku.