Vrijednosnice Osijek i Alkar u završnicama osigurali nove prvenstvene pobjede

Petar Jenjić • subota, 10.11.2018.

Odigrane su dvije utakmice šestog kola HT Premijer lige u kojima su do pobjeda stigle domaće momčadi. Vrijednosnice Osijek bile su bolje od Gorice, dok je Alkar svladao Bosco...

U vrlo dobroj formi igraju Vrijednosnice Osijek koje su stigle do četvrte uzastopne prvenstvene pobjede. U vrlo zanimljivoj utakmici pred domaćim su navijačima bile bolje od Gorice sa 82:80.

Tijekom cijele utakmice nijedna momčad nije uspijevala doći do dvoznamenkaste prednosti, a u samu završnicu s prednošću je ušao domaćin. Još 50 sekundi prije kraja Ozren Pavlović postavio je konačan rezultat. Imala je Gorica svoje prilike za izjednačenje ili pobjedu, ali nije ih uspjela iskoristiti.

Ozren Pavlović s 23 poena i sedam skokova predvodio je Brokere do pobjede, dok je Abdul Malik dodao 18 koševa i devet skokova, a Ante Gospić 13 koševa i pet skokova. Marko Baković s 19 koševa i sedam skokova predvodio je Goricu, po 15 poena dodali su Marko Petrović i Borna Kapusta (pet asistencija).

Treću pobjedu u sezoni upisali su košarkaši Alkara koji su pred svojim navijačima bili bolji od Bosca rezultatom 86:80 i tako ga ostavili na dnu ljestvice bez pobjede.

Bila je to vrlo zanimljiva utakmica u kojoj je domaćin, zahvaljujući vrlo dobroj trećoj četvrtini, uoči posljednjih deset minuta imao osam koševa viška (63:55). Ostali su gosti u priključku sve do završnice susreta, a minutu prije kraja stigli su na minus dva (78:76). Ipak, raspoloženi Josh Brown s četiri uzastopna poena vratio je mir Alkaru koji je do kraja bez problema sačuvao prednost.

Brown je susret zaključio na granici triple-doublea s 24 poena, devet skokova i devet asistencija, a priključio mu se Hrvoje Vučić s 19 koševa. Najbolji je kod gostiju bio Mladen Primorac s 25 poena i 12 skokova.