Cibona dopustila Partizanu ogromnu seriju za preokret i pobjedu

Branimir Korać • subota, 10.11.2018.

Crna rupa u kojoj je Cibona bila punih sedam minuta pomogla je Partizanu da relativno lako dođe do pobjede. Završilo je s visokih 19 razlike za domaćina nakon što je Cibona prosula 15 koševa prednosti...

Cibona je u Beogradu tražila pobjedu protiv Partizana za nastavak serije pobjeda u ABA ligi, ali je na kraju poražena 86:67. Nevjerojatno zvuči podatak da je Cibona igrala dobro i vodila 23:8, a onda je netko ugasio svjetlo i Partizan je napravio seriju 25:0.

Od tog trenutka ništa više nije bilo isto. Partizan je apsolutno preuzeo kontrolu nad susretom, Cibona se pokušavala vratiti, ali kada su Beograđani u drugom dijelu još malo dodali gas, igra Cibosa potpuno se raspala.

Ulazak u utakmicu nije mogao biti bolji. Gosti su igrali odlično u napadu i punili koš Partizana bez većih problema, no samo do tri minute prije kraja prve dionice kada kreće serija domaćina.

Od 8:23 Partizan je došao do 33:23, a tu veliku seriju prekinuo je Gilbert tricom šest minuta prije odmora.

Do odlaska na poluvrijeme, Cibona nije dopustila Partizanu još veće odvajanje, uspjela je doći i na samo tri koša zaostatka, a na poluvremenu je bilo još uvijek dohvatljivih 45:40.

U drugom poluvremenu Cibona je nakratko povela tricom Bilinovca u 25. minuti za 51:50, no Partizan onda radi 8:0 i ponovno vraća prednost na svoju stranu.

Beograđani su uskoro došli i do dvoznamenkaste prednosti, a tricom Zagorca u zadnju dionicu ušli su sa 69:56. Tu je Cibona ušla u novu krizu i u zadnjoj četvrtini prve koševe iz igre ubacila je dvije minute prije kraja. Novačić je tada smanjio na 81:64 i već je bilo jasno tko će slaviti.

U sastavu Partizana Jock Landale ubacio je 19 poena uz sedam skokova, a Rade Zagorac 17 poena. Kod poraženih Filip Bundović ubilježio je 14 poena dok je Marko Ljubičić dodao deset.