Proradili Cedevitini Amerikanci i tricama napunili Igokein koš, pala stotka u Draženovom domu

Branimir Korać • subota, 10.11.2018.

Cedevita je u sedmom kolu ABA lige ugostila Igokeu i popravila učinak hrvatskih klubova. Nakon poraza Zadra od Mege i Cibone od Partizana, Cedevita je u Domu Dražena Petrovića pregazila Igokeu sa 100:80...

Furioznim nastupom u četvrtoj četvrtini Cedevita je stigla do velike pobjede protiv Igokee. Gotovo cijelim tijekom susreta Cedevita je bila u vodstvu i na kraju je upisala visoku pobjedu 100:80, ali u završnici treće dionice Igokea se vratila i zaprijetila domaćinu.

Najzaslužniji za ovu pobjedu je američki trio Clark - Cobbs - Bell koji je odlično odradio ovaj susret. Zadnju dionicu Cedevita je dobila s 37:19, potpuno slomila otpor Igokee i odnijela pobjedu.

Cedevita je ozbiljno ušla u utakmicu, nije dopustila Igokei da dođe do prednosti i uvede je u nervozu te je potpuno kontrolirala situaciju na parketu.

Novopridošli Marko Banić i Jakov Mustapić nisu bili u konkurenciji za nastup, ali bit će zanimljivo vidjeti Cedevitu i s njima. Slaven Rimac definitivno je stabilizirao momčad koja je bila u teškoj krizi i koju Sito Alonso nije uspio dovesti na razinu koja se očekivala.

Protiv Igokee trebalo je nešto više vremena za osiguravanje pobjede, gosti su također mijenjali trenera nakon lošeg ulaska u sezonu i imali su dodatan motiv u ovom dvoboju, no nisu izdržali duže od tri dionice.

U zadnjih deset minuta ušlo se vodstvom Cedevite 63:61 nakon što je Filip Adamović ubacio tricu četiri sekunde prije kraja, a od početka zadnje četvrtine sve je bilo u znaku Cedevite.

Amerikancima se pridružio i Toni Katić te je vrlo brzo prednost otišla u dvoznamenkaste vode i u nastavku susreta samo rasla.

U konačnici trica na sjajnih 14/29 i čak 20 asistencija, tu su i gosti bili dobri s njih 18, ali imali su i toliko izgubljenih lopti.

Elgin Cook završio je susret s 26 poena i šest skokova, Justin Cobbs s 20 poena i pet asistencija, a James Bell s 14 poena. Kod Igokee Sava Lešić ubacio je 17 poena uz sedam skokova, Filip Adamović 15 poena uz sedam asistencija, a Tomislav Zubčić 13 poena uz šut 3/10 za dva i 1/4 za tri poena.