Zadar očajnom završnicom susreta ispustio pobjedu protiv Mege na svom parketu

Branimir Korać • petak, 09.11.2018.

Očajno odrađenom završnicom susreta Zadar je poklonio pobjedu Megi. Imala je Nazorova momčad apsolutno sve u svojim rukama i onda doživjela neshvatljiv pad...

Dvije i pol minute prije kraja susreta Zadar je vodio protiv Mege u Višnjiku s 80:72, sve je govorilo da će doći do pobjede, ali onda je potpuno stao, Mega je do kraja susreta napravila seriju 12:0 i odnijela pobjedu. Potpuni kolaps domaćina u samoj završnici susreta i umjesto velike pobjede, upisan je traumatičan poraz.

Nije neko iznenađenje izgubiti od Mege koja je kvalitetna momčad i koja je bila i favorit u ovom susretu, ali svakako je traumatičan način na koji su Zadrani prosuli već dobivenu pobjedu.

Gosti su se tijekom susreta nudili, imali su dosta problema, ali Zadar ih nije uspio iskoristiti. Odlično je Nazorova momčad otvorila utakmicu i vrlo brzo stvorila visoku razliku, a gostima nikako nije išla u prilog niti činjenica da je Goga Bitadze brzo nakupio osobne pogreške.

Međutim do poluvremena Mega se potpuno vratila u utakmicu. Bila je u zaostatku 14 poena, a na poluvrijeme je otišla s ipak puno prihvatljivijim minusom 41:37.

U drugom poluvremenu Zadar je i dalje bio u rezultatskom plusu, u završnici treće dionice Zadrani su imali 12 razlike, a početkom zadnje četvrtine gosti su dali prve naznake potpunog povratka. Mišković, Atić i Bitadze u kratkom roku napravili su seriju 7:0 i došli na minus tri, ali Zadar nije dopustio priključak.

S četiri poena Luke Božića domaćin je dvije i pol minute prije kraja susreta pobjegao na 80:72, u tom razdoblju izgledao je dobro i nije bilo naznaka da bi mogao izgubiti ovaj susret.

No krenule su pogreške. Amerikanci su uzeli stvari u svoje ruke, pokazalo se to kao loš izbor i Mega je preko Miškovića, Bitadzea i Marjanovića kreirala tu veliku seriju i upisala pobjedu 84:80.

Megu su do pobjede predvodili Kostja Mushidi s 18 poena i Goga Bitadze s 13 poena i 11 skokova. Kod Zadra Mario Little ubacio je 22 poena, Luka Božić 13 uz šest skokova, a William Magarity uhvatio je 12 skokova.