Crvena zvezda u drugom poluvremenu slomila otpor Olimpije i ostala stopostotna

Petar Jenjić • subota, 10.11.2018.

Košarkaši Crvene zvezde stigli su do sedme prvenstvene pobjede u ABA ligi, na gostovanju kod Petrol Olimpije slavili su rezultatom...

Na stopostotnom učinku i dalje ostaje Crvena zvezda koja je slavila na gostovanju u Sloveniji kod Petrol Olimpije. Sedmu pobjedu sezone srpska je momčad upisala rezultatom i tako današnjem protivniku nanijela peti poraz sezone.

Nakon prvih 20 minuta igre Zvezda je imala sedam koševa viška (43:36), a u drugom je poluvremenu ubacila u brzinu više i riješila pitanje pobjednika tijekom treće četvrtine. Upravo je spomenutu treću dionicu zaključila serijom 15:3 i uoči posljednjih deset minuta imala 16 koševa viška (65:49). Olimpija do kraja nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti.

Crvenu zvezdu do pobjede je predvodio Billy Baron s 15 poena i šest dodavanja, dok je Mouhammad Faye dodao 12 koševa i šest skokova.

Najbolji je kod Olimpije bio Scottie Reynolds sa 17 poena i šest asistencija, Luka Šamanić dodao je jedan poen i dva skoka.