Crnogorski derbi: Budućnost umalo prokockala veliku prednost protiv Mornara

Jan Šneler • nedjelja, 11.11.2018.

Nedjeljna utakmica 7. kola ABA lige pružila je fenomenalan ogled Mornara i Budućnosti koji je imao uzbudljivu završnicu...

U 7. kolu ABA lige na rasporedu je bio crnogorski derbi između Mornara iz Bara i Budućnosti. Podgorička momčad došla je do pobjede, no neuobičajeno teško nakon što je imala 22 poena prednosti u trećoj četvrtini. Ipak, usprkos problemima u završnici, Budućnost je uspjela doći do pobjede.

Početak utakmice bio je neizvjestan. Mornar je dobro zaigrao na početku pa čak imao i vodstvo 13:8, no na kraju prve četvrtine Budućnost je preuzela stvar u svoje ruke i zaključila tu dionicu s vodstvom 32:25. Nakon što je prva četvrtina bila relativno neizvjesna, u nastavku susreta gosti su u potpunosti dominirali.

U drugoj četvrtini došli su do značajne dvoznamenkaste prednosti. Činilo se kao da Mornar nema odgovora na sjajan napad gostiju i epilog je bio jasan. Na odmor se otišlo s prednosti gostiju 62:43. Nakon poluvremena, Budućnost je nastavila istim tempom, pa čak i povećala prednost kada je došla do tih najvećih 22 poena. Vodili su gosti rezultatom 75:53 i doista se činilo kako je utakmica praktički zaključena.

Očigledno su to pomislili i u redovima Budućnosti jer su tada prestali s igrom. Budućnost je vodila rezultatom 82:66 prije početka posljednje četvrtine da bi Mornar serijom 17:4 došla na samo tri poena prednosti. Kada je Bronson Koenig pogodio tricu točno tri minute prije kraja za samo jedan poen zaostatka, mnogi su pomislili kako kreće jedan od najvećih preokreta u regionalnoj košarci.

Ipak, gosti su se uspjeli othrvati, pogoditi nekoliko teških šuteva i na kraju ipak doći do pobjede. Budućnost je slavila rezultatom 99:95, no ipak se unutar njenih redova moraju zapitati je li im trebalo toliko opuštanje u posljednjih deset minuta.

U redovima Budućnosti najbolji je bio Nemanja Gordić s 21 košem, šest skokova i pet asistencija. Kod Mornara, Bobby Brown zabio je 25 poena i tome dodao devet asistencija.